Santiment: Ethereum (ETH) İyi Bir Satın Alma Fırsatı Sunuyor

29

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4400 dolara ulaştığından beri sürekli bir düşüş trendi sergiliyor. ETH fiyatı, ATH’sine göre yüzde 60’tan fazla düştü. Yazım sırasında 1830 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Santiment’in göstergelerine göre Ethereum’daki fiyat düşüşü, satın alma fırsatı oluşturuyor

Yatırımcılar son Ethereum fiyat düşüşü ile paniğe kapılırken, Santiment’in zincir üstü göstergeleri, ETH bu noktada biraz düşük göründüğü için bu aşamada iyi bir satın alma fırsatı olabileceğini gösteriyor. ETH için 30 günlük ortalama MVRV (piyasa değeri – gerçekleşen değer) oranı şu anda yüzde -17. Bu, yeniden satın almayla ilişkili risklerin normalden daha az olduğu anlamına geliyor. MVRV oranı yüksek olduğunda, kripto para biriminin aşırı değerli olduğu ve satış baskısı altında olduğu anlamları çıkarılabilir. Değer düşükse, varlığın değerinin de düşük olduğu anlaşılabilir.

Öte yandan Santiment, ETH boğalarının FUD’dan faydalanması için doğru zamanın geldiğini belirtiyor. Santiment’in analizleri, Ethereum için ağırlıklı sosyal hassasiyetin, önemli derecede düşük seviyelerde olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum, kitlelere karşı büyük bir potansiyel satın alma fırsatı getiriyor.

Ethereum ortalama ücretlerinde ve hash rate’inde düşüş

Ethereum ortalama ücretleri, bu yılın başlarında yeni zirvelere ulaştıktan sonra son birkaç ayda önemli ölçüde düşüyor. Santiment’e göre, Ethereum ortalama ücretleri Aralık 2020’den bu yana en düşük noktasında. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, bunun yatırımcılara fonlarını hareket ettirmeleri için daha fazla esneklik sağladığını belirtiyor.

Çin’in baskıları ve madencilerin operasyonlarını durdurmasıyla birlikte, tıpkı Bitcoin (BTC) gibi Ethereum hash rate’i de önemli bir düşüş yaşıyor. Öte yandan, bazı dikkat işaretleri de mevcut. Borsalardaki ETH mevduatları yüksek kalırken, Ethereum aktif adreslerinin sayısı sürekli olarak düşüyor. Santiment’in bildirdiği gibi, Mayıs 2021’in en yüksek seviyesinden bu yana, borsalardaki Ethereum mevduatları tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku