Çarpıcı İddia: Bu Ülkenin Kripto Para Regülasyonu Dünyaya Örnek Teşkil Edecek! 

58

Hindistan Parlamento Daimî Finans Komitesi başkanı Jayant Sinha, çarşamba günü Hindistan İnternet ve Mobil Birliği’nin (IAMAI) Blockchain ve Kripto Varlık Konseyi (BACC) tarafından düzenlenen bir etkinlikte Hindistan’ın kripto para birimi yasal yönergelerini tartıştı. Yasa koyucu, Hindistan’daki bu yasaların “farklı ve benzersiz” olacağını ilan etti.

Jayant Sinha’ya göre, Hindistan’ın yasaları benzersiz olacak

Hindistan Parlamento’sunun Daimi Finans Komitesi başkanı Jayant Sinha, ülkedeki yeni kripto para birimlerine yönelik düzenlemelerin benzersiz olacağını ifade ediyor. Sinha’nın konuya ilişkin açıklaması ise şu şekilde:

İstikrar ve büyümeyi dengelememiz gerekiyor, ancak tüm bu kripto alanının ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Hindistan’ın sermaye hesabı tamamen dönüştürülebilir olmadığından, Sinha, Hindistan’ın gelişmiş ülkeler tarafından kullanılan kripto para birimi kurallarına uymasının uygun olmadığını belirtiyor. Hindistan’ın bu alandaki politikalarının, ABD, Japonya ve hatta yakın bir zamanda Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden El Salvador’unkine benzemeyeceğini açıkça belirtti. Bunun yerine, milletvekili konuya ilişkin detayları şu şekilde iletiyor:

Çözümümüz, benzersiz koşullarımız nedeniyle farklı ve benzersiz olmak zorunda kalacak.

Diğer ülkeler kripto para benimsemesine yönelik adımlar atıyor

Komite dijital varlıklara yönelik yasaları ulusal güvenliği göz önünde bulundurarak inceleyecek. Sinha, milletvekillerinin dijital varlıklara ne olduğu konusunda son derece ihtiyatlı olmaları gerektiğini ve bu araçların terörizmi finanse etmek ve ulusal güvenliğe tehdit oluşturmak için kullanılma riskinin olduğunu vurguluyor. Aynı şekilde, Hindistan Merkez Bankası (RBI) başkanı Shaktikanta Das, merkez bankasının bu konuda “ciddi ve büyük” çekinceleri olduğunu söyleyerek kripto para kullanımıyla ilgili endişelerini dile getiriyor.

The Indian Express ve Financial Times tarafından düzenlenen bir etkinlikte, bu sorunların zaten farkında olduğu belirtilen Das yönetimi dijital para birimleriyle ilgili nihai yönergeyi yayınlamakla görevlendirildi. Das’ın hesabına göre, kripto para mevzuatı konusunda dünya çapında tartışmalar bulunuyor. Ancak Hindistan Merkez Bankası, Bitcoin gibi dijital varlıkların ekonomiyi nasıl etkileyebileceği konusunda cevaplar arıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku