Bloomberg’den Kritik Rapor: Haziran’da Bitcoin Bu Yönde İlerleyecek!

117

Bitcoin geçen yıla göre neredeyse iki kat arttı ve sene başından bugüne yaklaşık yüzde 35 değer kazandı. Dünyanın en değerli kripto para birimi, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolardan tepe takla düşerek, Mayıs ayında büyük bir düzeltme yaşadı. Ancak Bitcoin fiyatı için analistler hala umutlu görünüyor. Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone kısa süre önce, Bitcoin’in 2021’de 20 bin dolara düşmesinden ziyade 100 bin dolara yükselmesinin daha muhtemel olduğunu belirtti.

Haziran ayında daha sağlam bir boğa koşusu geliyor

Bloomberg’in kripto para takımı kritik bir rapor yayınladı. McGlone, bu raporda  Bitcoin’in ” boğa piyasasında” olduğunu ve yakında harekete geçeceğini belirttiği. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi (BGCI), Haziran ayında bir boğa piyasasının başlayabileceğini gösteriyor. Stratejist, Bitcoin’i Nisan ayına göre “daha güçlü, daha istikrarlı ve daha az kapsamlı” olarak tanımlıyor. Bu, önde gelen kripto para biriminin, 20 bin dolar seviyesine düşmektense 100 bin dolara tırmanma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Rapor, Bitcoin’in yükseliş trendinin devam etmesinin nedenlerinden biri olarak, azalan arzı ve Bitcoin piyasasına akan büyük miktarda kurumsal paradan bahsediyor. Raporda şu ifadelere yer verildi:

2013 (55x) ve 2017 (15x) gibi büyük ralli yıllarına benzer şekilde, 2021 arzda bir kesintiyi takip ediyor. 2020 halving, kurumların Bitcoin tahsislerine yönelmesiyle birlikte benzeri görülmemiş küresel mali ve parasal teşvikin ortasında geldi.

Bitcoin’in ana akım benimsenmesi henüz emekleme aşamasında ve Tesla’nın bilançosuna Bitcoin eklemesi, Bitcoin’in yarışı kazandığını kanıtlıyor. Kripto para birimi, son günlerde 30 bin dolar aralığında yatay yönde hareket ediyor. Ancak Bloomberg analisti, fiyatların engeli aşmasını ve devam eden konsolidasyon döneminden sonra önümüzdeki aylarda daha da yükselmesini bekliyor.

Bitcoin temelleri sağlam görünüyor

Bitcoin şu anda bazı yatırımcıların bir daha asla işlem yapmayacağını söylediği bir seviyede, 40 bin doların altında işlem görüyor. Birçok trader öncelikle hala devam eden sürdürülebilir enerji kullanımı tartışması nedeniyle, Bitcoin’in kısa vadeli performansıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Bununla birlikte, BTC temelleri iyimser bir geleceğe işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Bu Sefer 30 Bin Doların Altına Düşebilir!
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Bu Sefer 30 Bin Doların Altına Düşebilir!

Daha önce de belirtildiği gibi, rapor, 2020 Bitcoin halving, benzeri görülmemiş miktarda küresel para basımına ve diğer temel piyasa koşullarına, 2021’de fiyatı 20 bin dolara çekebilecek kilit faktörler olarak işaret ediyor. Rapor şunları ekledi:

Geçen yılki arz kesintisini, kurumsal portföylere geçişi, Ethereum vadeli işlemlerini ve Kanada ve Avrupa’da ETF’lerin lansmanını gibi faktörlerden dolayı Bitcoin’in 100 bin dolara doğru ilerlemesi 20 bin dolara çakılmasından daha olası görünüyor.

Sağlam temel faktörlerin ve teknik temellerin kombinasyonu, kısa vadeli boğa koşusuna işaret ediyor. Özünde, McGlone’a göre, başka bir büyük düzeltme olasılığı düşük kalıyor.

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku