Bu Kripto Para Platformunda Skandal: CEO Fonları Çaldı!
Bu Kripto Para Platformunda Skandal: CEO Fonları Çaldı!

Bu Kripto Para Platformunda Skandal: CEO Fonları Çaldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında bu NFT platformu için sirenler çalıyor. NFT borç verme protokolü ParaSpace NFT, hazinesinde bir boşluk olduğunu bildirdi. 19’dan fazla ekip üyesi, İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ruan Yubo’yu kullanıcıların fonlarını çalmakla suçladı! İşte detaylar…

Kripto para piyasası yeni bir dolandırıcılıkla sarsıldı: Bu NFT platformunun CEO’su fonları çaldı!

ParaSpace, CEO’sunu bir tweet aracılığıyla kullanıcıların fonlarından 1454,5 Ethereum (ETH) çalmakla suçladı. Protokol, Mart 2023’teki bir saldırıdan 2.909 ETH’yi kurtardı. Ancak ekip, CEO Yubo’nun henüz fonların yüzde 50’sini iade etmediğini iddia ediyor. Platform kullanıcıları ise yaşanan bu son olaydan dolayı oldukça endişeli. Özellikle kripto para piyasasında yaşanan bu tür olaylar, büyük yatırımcıları piyasadan uzaklaştırıyor.

Bu DeFi Altcoin Hack Saldırısıyla Vuruldu: 6 Milyon Dolar!

ParaSpace yöneticileri, kullanıcıların fonlarının 0x909 adresli bir cüzdanda saklandığını söylüyor. Ancak, cüzdanın Yubo’nun kontrolünde olduğunu keşfettiler. Chain üzerindeki verilere atıfta bulunan ekip, 0x909’un ruanyobo.eth ve paraspaceinsurance.eth Ethereum Name Service (ENS) alan adlarına sahip olduğunu söylüyor. Her iki ENS alan adının da yubo.eth ile bağlantıları bulunuyor. Buna ek olarak, farklı merkezi borsalara, Circle itfalarına ve bilinmeyen cüzdanlara 1 milyon doların üzerinde fon çıkışı olduğu aktarılıyor. Ekip, bu nedenlerden ötürü ParaSpace’in hazinesinde bir delik olduğunu iddia ediyor.

Buna karşılık Yubo, iade edilen fonların protokolü yeniden sermayelendirmek için kullanılmasına karar verildiğini açıklıyor. Ve 0x909 cüzdanı sigorta gibi operasyonel amaçlar için kullanılıyor. Yubo tweet’inde, “Cüzdan, kurulurken amaçlandığı gibi operasyonlar için kullanılmaya devam ediyor. Onlar tarafından yapılan yanlış nitelendirme saçma ve saklayacak hiçbir şeyim yok.” sözlerinde bulundu. Tweet’e ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yönetim kuruluna yönelik iddialar son derece çarpıcı!

Kripto para ve NFT platformu ParaSpace’in tweetine göre, kurucu ortaklar Thomas Schmidt ve Jay Yao, Yubo’ya karşı savaşı yönetiyor. Yubo’nun sosyal medya kollarından ve projenin multi-sig’inden erişimini kaldırdılar. Ancak Yubo yasadışı bir şekilde çıkarıldığını iddia ediyor. Yubo’ya göre Schmidt ve Yao şirket hissedarı değil, eski danışmanlar. Ancak ParaSpace, ikisinin dahili ve kamusal olarak şirketin kurucu ortakları olarak kabul edildiğini ortaya koyuyor.

Şu anda olduğu gibi, iş ortakları olarak yapı ve rolleri ile görüşme halindeyiz; ancak henüz ParaSpace’in hissedarı ya da yönetim kurulu üyesi değiller.

Bu Altcoin Hacklendi: O Coinler Çalındı!

Bir diğer yandan kripto para piyasası, birçok dolandırıcılık ve hırsızlık haberleriyle çalkalanıyor. Özellikle 2022’den bu yana DeFi projeleri ve bazı kripto para borsalarında çıkan hack olayları ve dolandırıcılıklar, yatırımcıların piyasaya yönelik hassasiyetini zedeliyor. Bu yüzden kripto para piyasasına olan yatırımlar azalırken, kripto para projeleri piyasa değeri kaybediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Kripto Para Platformunda Skandal: CEO Fonları Çaldı!