Haftalık Altın Tahminleri Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

77

Güvenilir liman olarak nitelendirilen altın fiyatı gün içinde 1820 doların üzerinde kalarak iki ayın en yüksek seviyelerini gördü. Sarı metal, ABD ekonomisi için önemli bir gösterge olan güçlü tarım dışı bordroyu (NFP) göz ardı ediyor. Bununla birlikte, FXStreet’in usta analisti Dhwani Mehta’ya göre tahvil getirileri toparlanma sinyali gösterirse, ABD doları ralliyi kapatabilir.

Altın fiyatı 1800 doların üzerinde kontrolü ele geçirdi

Altın fiyatı, düşen tahvil getirileri ve teknik kırılmanın etkisiyle yükselişe geçiyor. Alıcılar önceki hafta görülen sağlam geri dönüşün ardından 1.800 doların üzerinde kontrolü ele geçirdi. Kriptoarena.com olarak daha önce sıklıkla analizlerine yer verdiğimiz FXStreet analist Dhwani Mehta’ya göre kıymetli metalin fiyatı bu sebeple doğru yolda kalmaya devam ediyor.

Analiste göre ayrıca ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranları artışı konusundaki ılımlı duruşu, düşük ABD işgücü katılımı seviyeleri ile birleştiğinde altın fiyatının yükselişini destekliyor. Bununla birlikte, deneyimli analiste göre, temkinli risk tonuna rağmen, ABD dolarında hazine getirilerinin yanı sıra son toparlanma, Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması öncesinde değerli metalin yükseliş çizgisini tehdit edebilir.

İzlenmesi gereken önemli seviyeler

Değerli metalin teknik göstergelerini inceleyen deneyimli analist, altının 1.821 dolar seviyesinden önceki bir saatlik zirveye meydan okuduğunu gösteriyor. Mehta’ya göre, yeniden yükselişe geçtiğinde, altın fiyatı bir günlük R1 pivot noktasına doğru 1.830 dolarda hızlı bir yükseliş görebilir. Bir sonraki yukarı yönlü bariyer, Eylül ayının en yüksek seviyesi olan 1.834 dolar olarak öngörülüyor. İkincisinin üzerinde sert bir kırılma, bir haftalık R1 pivot noktası olan 1.838 dolar seviyesine doğru kapıları açabilir.

Öte yandan, Mehta’ya göre, satıcıların yukarı yönlü momentumu geçici olarak etkisiz hale getirmek için 1817 dolar civarında yoğun bir sağlıklı destek seviyesi kümesinin altında kabul görmesi gerekiyor. Altın fiyatındaki bu seviye, bir aylık R1 pivot noktasının ve önceki dört saatlik düşük seviyenin birleştiği nokta olarak görülüyor. Analiste göre bir önceki ayın en yüksek seviyesi olan 1814 dolar, ayıların radarında olacak. Daha aşağıda, bir günlük %23,6 Fibonacci 1810 dolar hedeflenecek. Analiste göre, ikincisinin ihlali, bir haftalık Fibonacci %23,6’sının bir günlük Fibonacci %38,2’si ile çakıştığı 1805 dolara doğru yeni bir düşüşü tetikleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku