Japonya, Güney Kore ve Çin’de En Çok Hangi Kripto Paralar Tercih Ediliyor?

0 90

Kripto para çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavururken, Uzak Doğu Asya piyasalarında da Bitcoin (BTC) ve kripto paralara yönelik yoğun bir ilgi yaşanıyor. Piyasaların rahat biçimde 2 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşmasında bu ilginin büyük bir rolü olabilir.

Dünyaca ünlü dergi Forbes yazarlarından Kenneth Rapoza, oldukça ilginç bir habere imza attı. Genç gazeteci, Japonya, Güney Kore ve Çin’deki yatırımcıların en çok hangi kripto paraları satın alındığını ortaya çıkardı.

KuCoin’in CEO’su Jonathan Lyu ile röportaj yapms fırsatı bulan Forbes yazarı, Lyu’dan ilginç ve önemli bilgiler elde edindi. CEO Lyu, Uzak Doğu Asya piyasalarında genel olarak en popüler kripto paraların Bitcoin ve Ethereum olduğunu söylüyor. Son günlerde ise, ünlü isimlerden aldığı destek sayesinde DogeCoin’in listeye eklendiğini belirtiyor.

Japonlar Riski Sevmiyor

Jonathan Lyu, Japon yatırımcıları “riskten en fazla kaçan” Uzak Doğu Asya toplumu olarak tanımlıyor. Lyu, Japon yatırımcıların Ripple (XRP) ve Cardano’ya (ADA) yatırım yapmaya daha yatkın olduklarını söylüyor.

Güney Koreli kripto para yatırımcıları ise daha lokal kripto paraları tercih ediyorlar. Özellikle Enjin (ENF) ve Luna Coin (LUNA) son günlerde Güney Kore’de yüksek talep görüyor.

Çin’de ise Filecoin’in (FIL) yatırımcıdan büyük ilgi görüyor. Bilindiği üzere Çin’de kripto para ticareti yasak. Bu nedenle Çinli yatırımcılar Hong Kong merkezli borsalarda çeşitli yöntemlerle kripto para yatırımı yapabiliyorlar.

Jonathan Lyu, Uzak Doğu Asya piyasalarında talep gören birçok kripto paranın ABD merkezli Coinbase borsasında listelenmediğini söyledi

KuCoin’in CEO’su ile adaş olan BTSE’nin CEO’su Jonathan Leong ise Japonların kesinlikle XRP’yi desteklediklerini belirtiyor. Çinliler ise BNB gibi borsa tokenlarına ve DeFi tokenlarına yatırım yaptıklarını ifade ediyor. Uzak Doğu Asya piyasalarında risk almayı en çok seven yatırımcılar ise Güney Koreliler ve uzun vadeli yatırım yapıyorlar.

Lyu, Çin’de birçok Bitcoin balinasının olduğunu belirterek Bitcoin madencilerini işaret ediyor. Bilindiği üzere küresel bazda Bitcoin madenciliğinin yüzde 60’ı Çin’de gerçekleşiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku