Golem (GLM) Nedir?

25

Golem (GLM) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. GLM, platformu bilgi işlem kaynaklarına erişim sağlayıp, gelecek nesillere teknoloji ortamını tekrardan şekillendirecek iddialı yazılım çözümlerine sahip, merkeziyetsiz bir işlem ağıdır. Ayrıca GLM, dijital kaynaklara erişimi demokratikleştiren ve kullanıcıları esnek, açık kaynaklı bir platformla birbirine bağlayan, güvenilir, açık erişimli ve sansüre dayanıklı bir protokoldür. Golem ağ üzerinde birçok işlemin gerçekleştirilmesine yarayan bir ETH Token’idir.

Golem projesinin amacı nedir?

Projenin amacı; talebe bağlı şekilde, boşta kalan bilgi işlem gücünü ihtiyaç duyanlara dağıtmanın yeni yollarını sunabilmektir. Kullanıcıların işlem gücünden faydalanmak, almak ve satmak için adil şekilde ağa katıldığı, karmaşık görevlerin ağdaki küçük alt görev birimlerine bölündüğü, eşler arası (P2P) bir ağ meydana getirmiştir. GLM ağında bir merkezi otorite yoktur. Hiçbir kullanıcı diğerinden daha az veya çok değerli değildir.

Golem Network ile kullanıcılar kolayca bağlantı kurabilmektedir. Ayrıca kullanılmayan kaynakları paylaşmak için birbirlerine ödeme de gerçekleştirebilmektedir. Son teknoloji mimarisi ile, geliştiricilerin herhangi bir kısıtlama olmadan iddialı projeler oluşturmasına imkan sunmaktadır. Proje kullanılmayan bilgi işlem kapasitelerinin en fazla ihtiyacı olanlara sunulması ve karşılığında GLM kazanılması sağlanmaktadır. Ağın yerleşim katmanı, ETH’nin 2. Katmanı üzerine inşa edilmiştir. Bununla birlikte daha ucuz işlemlere imkan sağlamaktadır.

Kullanım alanları neler?

Platform bir ERC-20 Token olarak ETH tabanlı bir Token olarak kullanılmaktadır. Özellikle bir yardımcı program Token’i olan GLM, Golem Netwrok’e erişim sağlamak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda yedek bilgi işlem güçleri de dahil, boş dijital kaynakları kiralamak için eşler arası işlemlerde kullanılan bir para birimidir.

Avantajları neler?

  • Golem özellikle ödül programlarına yer verilmektedir.
  • Ayrıca boşta işlem gücünden faydalanma imkanı ve GLM kazanma fırsatı sunmaktadır.
  • Proje daha hızlı, iyi ve daha özgürce geliştirme imkanı sağlamaktadır.

Dezavantajları neler?

  • GLM Coin, piyasalardaki risk faktörlerinde ciddi şekilde etkilenmektedir.
  • Proje özellikle GNT’den GLM’ye geçiş sonrası farklı riskler oluşturmaktadır.
  • Fiyatındaki sert dalgalanmalar ile dikkat çekmektedir.

Golem (GLM) nedir? Nasıl satın alınır?

GLM ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Binance, Coinbase Exchange, Huobi Global, io ve KuCoin’dir. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak GNO listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca GNO Coin ile alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku