P2P ticaretinde yüzde 350 artış

0 1

Rusyadaki eşler arası ticaret platformunun artan kullanımını gösteren veriler yayınlayan Paxful yıllık % 350 büyüme ile Rusyada kripto para birimi P2P ticaretine olan ilginin artışına işaret etti.

Araştırmalar doğrultusunda Mayıs 2019dan Mayıs 2020ye kadar Paxful şu anda Rusyada ortalama aylık 4 milyon dolarlık işlem hacmi görüyor. Şirket bu sayının yıllık kullanım artış rakamlarıyla birlikte beklentilerin üstünde olduğunu belirtti.

Mayıs ayında Covid-19 salgını sırasında en iyi aylık performansı gösterirken son üç ayda % 42lik bir artış kaydedildi. Paxfula göre büyümenin en önemli faktörlerinden biri virüs oldu.

Rus bankalarına karşı güven eksikliği

Paxfulun CEOsu Ray Youssef bazılarının geleneksel finansal sistemlerinde yaşayabileceği güven eksikliği ile birlikte kripto para biriminin geleceğine güçlü bir inanç olduğunu söyledi.

“Ayrıca COVİD-19 küresel olarak finansal bir güvensizliğe sebep oldu ve bu da kripto sektöründe daha fazla eşler arası etkileşimi beraberinde getirdi.”

Youssef 1998de yaşanan ekonomik kriz için bankaların durumundan ötürü insanların nakit çekme çabası içerisinde olduğunu söyleyerek Rusların tecrübelerinden bahsetti. Pandemi sebebiyle yaşanması mümkün olan ekonomik krizi telafi etmek adına BTC başrolde yerini alabilir dedi.

Monolitik bankacılık sistemine dikkat

Paxfulun Rusya müdürü Anton Kozlov Rusyanın vatandaşları kripto P2P ticareti gibi finansal piyasalara katılmak için alternatif yollar aramaya teşvik eden monolitik bir bankacılık sistemine sahip olduğunu söyledi.

Son zamanlarda Rusya federal hükümetinin bir kolu ülkedeki sıkı kripto para birimi yasalarını uygulamaya odaklanan dijital varlıklar üzerine yeni bir dava taslağı yayınladı. Henüz onaydan geçmeyen mevzuat 2018den beri tartışma konusu içerisinde yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku