2 Dev Borsa Daha LUNC Yakımlarını Destekleyecek!

134

Kripto para borsaları Huobi Global ve BTCEX Cuma günü Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) için yüzde 1,2 vergi yakım önerisine destek verdikleri duyurusunda bulundu. Önde gelen kripto para borsası Binance gibi kripto borsaları Terra topluluğunu desteklemesinin ardından teklife verilen destek artıyor.

Kripto para borsaları Huobi ve BTCEX destekte bulunacak

Kripto para borsası Huobi, 9 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği resmi duyuruda, Terra Classic (LUNC) ve USTC için yüzde 1.2 vergi yakım teklifini destekleyeceğini açıkladı. Terra ekosistemine ait token’lar için para çekme ve para yatırma değişiklikleri konusunda ise başka bir duyurunun yapılacağı aktarıldı. Ancak, yüzde 1,2 verginin yalnızca zincir üzerindeki faaliyetler için geçerli olacaktır. Terra Classic ağı üzerinde LUNC, USTC, ANC ve CTXC2X’in spot ticareti ve ilgili ticareti vergi yakma işleminden etkilenmeyeceği bildiriliyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Kripto para borsası BTCEX de benzer değişiklikleri duyurmak adına Binance’i takip etti. Borsa, Terra Classic (LUNC) ve USTC token’lar için yüzde 1,2 oranında ki verginin yakımını destekleyecek. BTCEX, token’lar için minimum para çekme miktarını, maksimum para çekme miktarını ve para çekme ücretlerini gözden geçirecek ve değiştirecektir. LUNC ve USTC token’ların yatırılması ve çekilmesi sırasında yüzde 1,2 vergiyi kesecektir. Ayrıca, spot ve sürekli ticaretinde yüzde 1.2 oranındaki vergi yakımına tabi olduğu belirtilmektedir.

LUNC fiyatı son bir haftada yüzde 100’den fazla arttı

Bu nedenle, kripto para borsaları yalnızca zincir üstü faaliyetler için teklifi desteklemektedir. Topluluk, LUNC ve USTC alım ve satım işlemleri için vergi yakımı konusunda destek talep ediyor. Bazı kişiler, teklifin kabul edilmesi ile birlikte Binance ve diğer borsaların zincir dışı faaliyetler için vergi yakımlarını destekleyeceğine inanıyor. Bu arada yapılan oylamanın ‘’yüzde 1.2 vergi Parametre Değişikliği” önerisi olarak adlandırıldığı belirtildi. Teklif edilen öneri kabul edilirse 13 Eylül tarihinden itibaren hayata geçirilecek. İlginç bir şekilde topluluk, TFL’nin değişikliği onaylamaması durumunda önerilen değişiklikleri 20 Eylül tarihinde gayri resmi olarak zorlayacak.

Terra Classic (LUNC) fiyatı, muazzam işlem hacimleriyle desteklenen bir haftada yüzde 100’ün üzerinde artış gerçekleştirdi. Günlük işlem hacmi 3.5 milyar doların üzerine çıkmasıyla birlikte LUNC, CoinMarketCap listesinde 26. sırada yer aldı. Şimdiye kadar, 550 milyardan fazla ve 3,6 milyardan fazla LUNC token’in stake edildiği ve yakım işlemi ile piyasalardan kaldırıldığı açıklandı. Son 24 saat içerisinde Terra Classic fiyatı, yatırımcılar tarafından yapılan bir miktar kâr rezervasyonunun ardından 0,0005 dolar seviyesi yakınında işlem görmeye devam ediyor. Ancak topluluk, yalnızca bir hafta içerisinde 0,0005 dolar hedefine başarıyla ulaşmasının ardından 0,01 dolar seviyesine doğru kısa vadeli bir hedef hedefin olduğu aktarılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku