Goldman Sachs Destekli Bankadan Kripto Para Yasağı!
Goldman Sachs Destekli Bankadan Kripto Para Yasağı!

Goldman Sachs Destekli Bankadan Kripto Para Yasağı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Goldman Sachs Group destekli İngiltere Dijital Bankası Starling, kripto para borsalarına yapılan tüm ödemeleri askıya aldığını duyurdu. Starling Bank, çoğunlukla Birleşik Krallık’ta bulunan dijital bir finans kuruluşudur. Ayrıca, bireysel ve kurumsal hesaplar üzerinde kolaylıklar sağlamaktadır. Merkezi Londra’da bulunan Starling Bank, yetkili ve denetime tabi bir finans kuruluşudur. Ayrıca, küresel bir finans kurumu olan Goldman Sachs Group (NYSE) Inc. tarafından desteklenmektedir.

Starling: kripto borsalarına yapılan ödemeler için ek kontroller başlattık

The Daily Telegraph’ın haberine göre İngiltere merkezli dijital banka Starling, kripto para borsalarına yapılan tüm ödemelerini askıya aldı. Kripto para ile ilgili mali suçlar kapsamındaki endişeler, Starling tarafından askıya alınma nedeni olarak gösterildi. Dijital bankanın bir sözcüsü, önlemin geçici olduğunu ve müşterilerin korunmasını sağlamayı amaçladıklarını şu sözleriyle ifade etti:

Bu sadece Starling’in değil tüm bankaların ortak sorunudur. Diğer taraftan bu kararın bazı müşteriler için ortaya çıkardığı rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Özellikle kripto borsalarına yapılan ödemeler için ek kontroller başlattığımız bu incelemenin bitiminde süreci tekrar eski haline çevireceğiz.

Banka, kripto para piyasası ile ilgili olarak ortaya çıkan mali suçların tüm bankaları etkilediğini vurguladı. Starling ayrıca, müşteri korumasını sağlamak için ekstra kontroller de yapacağını ekledi.

Kripto para piyasasına yatırım yapmak için acele etmeyin

Nisan ayında Wall Street bankası Goldman Sachs’tan 50 milyon sterlin (69 milyon dolar) nakit enjeksiyon alan Starling, şu anda ilk halka arz sürecini bekliyor. Bu ayın başlarında, Starling CEO’su Anne Boden, Sifted’e fintech ile kripto piyasası için bir talep patlaması görmediğini söyledi. Bazı fintech’ler kripto para piyasasına giriyor. Starling’in yolu bu değil. Yaklaşımımız, müşterilerin ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu keşfetmektir.

Starling’in kurucu ortağı Mark Hipperson, yeni varlık sınıfına karşı daha dostça bir tavır sergiliyor. Mark Hipperson aynı zamanda, Temmuz ayında kendi kripto borsasını başlattıktan sonra geçen Aralık ayında 6 milyon sterlin (8 milyon dolar) toplayan Ziglu adlı kendi kripto para birimi girişimine de sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Goldman Sachs Destekli Bankadan Kripto Para Yasağı!