Goldman Sachs Yöneticisi: Bitcoin (BTC) Volatilitesi Sizin Dostunuz!

0 26

Real Vision TV’nin CEO’su ve eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin’in (BTC) oynaklığı hakkında konuştu. Girişimci, Bitcoin volatilitesini, risk ödülünü harekete geçiren bir özellik olarak adlandırıyor.

Bu hafta sanal olarak düzenlenen bir etkinlikte konuşan Pal, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyat hareketlerinden bahsetti.

“Bitcoin, altın ve gümüş gibi diğer varlıklar istikrarlı hareketlere eğilimli değildir. Bunun yerine Bitcoin, normal olarak günde yüzde beşe varan hareketleri görebilir.”

Oynaklık kötü bir şey değil!

Pal, yatırımcıların zihniyetlerini değiştirmelerini ve oynaklığa kripto para birimi için olumlu bir özellik olarak bakmaları gerektiğine inanıyor.

“Risk-ödül özelliğinden bahseden Pal, bu dalgalanma olmadan yıllık yüzde 230’luk bileşik getiri elde edemezsiniz. Bu vesileyle oynaklık sizin dostunuzdur.”

Bitcoin, yalnızca 2021’de yüzde 113’ün üzerinde bir artış yaşadı ve bu performans lider kripto parayı bu yılın finans piyasalarında en çok kazandıran varlıklardan birisi haline getirdi. Bitcoin’in mevcut gücü, bu yıl hala daha fazla yükselişin yaşanabileceğini gösteriyor.

Bitcoin kullanım oranı artıyor

Bitcoin’in mevcut yükselişin en büyük sebebi olarak özellikle bu yıl kurumsal yatırımcıların lider kripto paraya olan ilgisi olarak gösteriliyor. Kripto para piyasasına gelmesi beklenen regülasyonlar hakkında da açıklama yapan Pal, gelecek düzenlemelerin asgari düzeyde olması gerektiğini ve bu düzenlemelerin piyasaya nakit girişinin önünde bir engel olmaması gerektiğini savunuyor.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 59.714 dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku