Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsasının CEO’su Portföyünü Açıkladı!

0 169

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su ve dünyanın en büyük kripto milyarderlerinden biri olan Changpeng Zhao, kripto para dışında neredeyse hiç bir yatırımı yoktur.

Zhao, Çarşamba günü Bloomberg’e verdiği röpörtajda şunları söyledi: “Bir şeye sahip olmaktan çok likiditeye değer veren yatırımcılardan biriyim. Aslında kripto para dışında, hiçbir şeye yatırım yapmayı tercih etmiyorum.”

CEO, herhangi bir gayrimenkule ve çok fazla itibari paraya sahip olmadığı için Bitcoin (BTC) gibi çeşitli kripto para varlıklarının tüm net değerinin neredeyse yüzde 100’ünü oluşturduğunu belirtti. Net değerinin ne kadarının kripto para birimine yatırıldığı sorulduğunda Zhao şunları söyledi:

“Muhtemelen yüzde 100’e yakın olduğunu söyleyebilirim. Herhangi bir itibari param yok. Fiat satın almak için kripto para kullanmıyorum. Ev satın almak için kripto para kullanmıyorum. Ben sadece kripto para tutmak istiyorum. Ve gelecekte kripto paramı nakde dönüştürmeyi planlamıyorum. ”

Kripto Para Milyarderi 

Zhao, kripto para portföyünü geliştirmesinin biraz zaman aldığını söyledi. İlk Bitcoin’i satın aldıktan sonra CEO, 2006’da Şangay’da satın aldığı dairesini birkaç gün içinde sattı. Zhao şunları ekledi:

“Dairemi Bitcoin satın almak için sattım ve ayrıca işimi bıraktım. Bir daire kiralayabilir veya bir otelde kalabilirsiniz çünkübu size çok daha fazla likidite sağlar,”

Binance CEO’su daha önce herhangi bir fiat para birimine sahip olmadığını iddia etmişti. Zhao, Şubat ayında Twitter’da “0 fiat tutarım var” dedi ve yalnızca geleneksel parayla yapılabilen ödemeler için kripto paraları fiat’a çevirdiğini belirtti.

Çin’in Hurun Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre Zhao, kripto para ve blockchain  endüstrisinde dünyanın en zengin adamlarından biri ve Ocak 2021 itibarıyla 8 milyar dolar olarak tahmin edilen toplam serveti ile en zengin üçüncü kripto para milyarderi oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku