featured

Glassnode’dan Kritik Ethereum Raporu: Ufukta Ne Var?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakiyesi olan Ethereum adreslerindeki büyüme, ETH fiyat yükselişine ilişkin beklentileri artırıyor. Glassnode’a göre, Ethereum’u elinde tutan yatırımcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için, yatırımcılar orta vadede ETH fiyatında bir artış için konumlanıyorlar.

Ethereum fiyatında görülen geri çekilmeye rağmen yakında ETH fiyatı uçuşa geçebilir

İkinci en büyük kripto para birimi olan ETH, 26 Kasım’daki küresel pazar satışını takiben yaklaşık %14 oranında düşüş kaydederek yaklaşık olarak 3.915 dolar civarında işlem görüyor. İlk olarak, her zamankinden daha fazla Ethereum tutan adres bulunuyor. Kripto para analiz firması Glassnode’dan alınan verilere göre, sıfır olmayan Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.933.212’ye ulaştı. Trader’lar NFT ve DeFi alanına akın ederken, kripto para benimseme oranı giderek daha yaygın hale geldiğinden, sıfır olmayan ETH adreslerindeki büyüme makul görünüyor.

İkincisi, piyasa katılımcıları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun yakında Ethereum tabanlı bir borsada işlem gören fonlar açısından ilerleme sağlayabileceği konusunda iyimserler. Kevin Kelly tarafından yönetilen bir yatırım şirketi olan Kelly Strategic Management, ProShares ve VanEck’in benzer başvuruları çekmesinden sadece üç ay sonra, Ethereum vadeli işlemlerine bağlı bir borsada işlem gören bir fonun (ETF) ABD’de onaylanması için başvuruda bulunduğu sırada geliyor. Ethereum tabanlı bir borsa yatırım fonu için bir SEC onayı, ETH fiyatını olumlu etkileyebilir, tıpkı Bitcoin’in ilk Bitcoin ETF vadeli işlemlerinin başlatılmasından sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara yükselmesi örneğinde olduğu gibi.

Peki ETH/USD analizi bize ne söylüyor?

Şu anda, Ethereum, Bitcoin’e karşı zemin kazanıyor ve bu da bir fiyat kırılmasının olabileceğini gösteriyor. Ethereum’un genel endüstri piyasa kapitalizasyon payını temsil eden ETH hakimiyeti %20,4’te kalmaya devam ediyor. Dün, ETH fiyatı 4.300 dolar seviyesinin üzerinde bir destek kazanmayı başardı ve 4.500 dolarlık alana doğru toparlanmaya devam etti.

Düşüş trendinin sonunu doğrulamak için iyi bir sinyal, 4.800 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi olabilir. Alıcılar bunun üzerinde düzeltme yapabilirlerse, yeni bir zirve belirleme ve 5 bin dolarlık hayati işarete ulaşma şansına sahip olabilirler. Ethereum, yazımız hazırlanırken 4.605,53 dolardan işlem görüyor. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız Ethereum (ETH) makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Glassnode’dan Kritik Ethereum Raporu: Ufukta Ne Var?