Analiste Göre Metaverse Altcoin Rekor Seviyelere Ulaşacak

8.356

Altcoin Decentraland ve diğer metaverse token’ları, Facebook’un yakın zamanda yeniden markalaşması nedeniyle büyük bir gelişme görüyor. Bu token’lar, genel pazarın göze çarpan bir düşüş görünümü göstermesine rağmen güç gösterisine devam ediyor. MANA ise kısa vadeli bir yükselişin muhtemel olduğuna dair işaretler veriyor. Temel bir perspektiften bakıldığında, meta veri deposu pazarından büyük bir pay almayı da mümkün kılıyor.

Altcoin Decentraland ve metaverse içindeki rolü

Kriptoarena.com olarak bu yazımızda Decentraland veya MANA nedir ayrıntılı olarak inceliyoruz. Facebook’un yeniden markalaşmasının ardından sadece iki gün içinde %555’lik bir ralliye tanık olan Decentraland, şu anda sakinleşiyor ve yeni bir yükselişe bakıyor. Decentraland, kullanıcıların avatarlarını kişiselleştirmelerine ve sanal dünyada arazi satın almalarına olanak tanıyan, Blockchain tabanlı, tamamen sürükleyici bir 3D metaverse’dir. Altcoin MANA, birçok yardımcı program token’ı gibi, meta veri deposunda para birimi olarak kullanılıyor. Bu sektörde çok sayıda proje olmakla birlikte, MANA iki nedenden dolayı özel bir yere sahip görünüyor.

Metaverse hype: Facebook’un 28 Ekim’de Meta olarak yeniden markalaşmasından sonra, SoftBank ve diğerleri gibi birçok yatırımcı aynı türdeki projelere sermaye ayırdı veya fon sağladı. Neredeyse bir ay sonra bile, bu token’lar, genel piyasa yapısı zayıfladığında bile pompalanıyor gibi görünüyor. Yazımızın hazırlandığı sırada altcoin SAND, MANA ve ENJ’in trendi yakından takip etmesiyle fiyat keşif aşamasında olarak görülüyordu. Decentraland’a geri dönersek, token Digital Currency Group, Genesis One Capital ve Fundamental Labs gibi hepsi projeye yatırım yapan büyük oyuncular tarafından destekleniyor. Digital Currency Group’un Grayscale Investment şirketi, 71,6 milyon dolar değerinde 18,4 milyon MANA token’ına sahip. Bu, bu yatırımcıların uzun vadede işin içinde olduğunu ve bu sektörün büyümek için daha fazla alana sahip olduğuna işaret ediyor. Sonuç olarak, MANA piyasa değerinde daha fazla artış görebilir.

Altcoin MANA Gri Tonlamalı holdingler tablosu
Altcoin MANA Gri Tonlamalı holdingler tablosu

Çalışan ürün: Decentraland’i Axie Infinity veya altcoin Sandbox gibi diğer rakiplerinden ayıran özelliğin, tamamen sürükleyici olan ve kullanıcılarına 3D deneyim sunan tek proje olması gösteriliyor. Buna karşılık, diğer en iyi projeler ya 2B olması ya da çalışan bir prototipinin bulunmaması nedeniyle ayrılıyor. Metaverse ekosisteminde olduğunu iddia eden çok sayıda proje olsa da, bunlar kullanıcıların NFT koleksiyonlarıyla kart takas etmelerine izin veren sadece 2D oyundan oluşuyor. Örneğin Axie Infinity’yi ele alalım; Oyunun 2D metaverse içinde toplam 185 milyon dolarlık bir geliri var ve bu, gelişen ekosistemin kapsamı göz önüne alındığında önemli ölçüde yetersiz kalıyor.

Altcoin Metaverse sıralama grafiği
Altcoin Metaverse sıralama grafiği

8,56 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinGecko, AXS’yi Metaverse kripto para listesinin en üstüne koyuyor. Üçüncü sırada, henüz çalışan bir ürün piyasaya sürmemesine rağmen %665 oranında ralli yapan altcoin The Sandbox yer alıyor. MANA ise Metaverse piyasa kapitalizasyon payının %17,45’ini oluşturuyor ve kullanıcıların arazi satın almasına, özelleştirmesine ve sanal ortamı aktif olarak keşfetmesine olanak tanıyan bir çalışma modelinde 3B bir evrene sahip. Bu nedenlerden dolayı, Decentraland’in Metaverse’den daha büyük bir pay alması ve belki de Axie Infinity’nin koltuğunu çalması muhtemel görünüyor.

MANA fiyatı daha yüksek bir zirveye hazır görünüyor

MANA fiyatı, 30 Ekim ile 18 Kasım arasında bir fincan ve kulp modeli oluşturdu. Bu teknik formasyon iki yuvarlak dip içeriyor. Soldakinin daha dik bir dönüşü var ve “kupa” olarak bilinirken diğerine “kulp” deniliyor.
Kurulum, kupanın düşük salınımı ile yuvarlak diplerin salınım noktalarını 3,70 dolarda birleştiren yatay trend çizgisi arasındaki mesafeyi ölçerek ve bunu kırılma noktasına ekleyerek elde edilen %48’lik bir artışla 5,49 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Decentraland, 19 Kasım’da bu bariyeri aşarak bir kopuşun sinyalini verdi. O zamandan beri, MANA %16 yükseldi ancak yakın zamanda 3,70 dolar destek seviyesini yeniden test etti. İleriye dönük olarak, yatırımcılar bu altcoin projesinin mevcut konumundan 4,11 dolardan %32 artmasını ve hedeflenen 5,49 dolara ulaşmasını bekleyebilirler. Yatırımcıların, yükselişi yaklaşık 7 dolarda %261,8 Fibonacci uzatma seviyesine uzatabilecek satın alma baskısında potansiyel bir artışa dikkat etmeleri gerekiyor.

MANA/USDT 4 saatlik grafik
MANA/USDT 4 saatlik grafik
İşler Decentraland için yukarı yönlü görünürken, MANA’yı 3,70 dolar destek seviyesini yeniden test etmeye iten bir düşüş alıcı coşkusunun kaybına işaret edebilir. Düşüş momentumu altcoin projesini bu bariyerin altına yakın bir günlük mum çubuğu üretmeye iterse, daha düşük bir dip oluşturarak yükseliş tezini geçersiz kılabilir. Bu durumda, MANA fiyatı 3,13 dolarlık dayanağı tekrar ziyaret edebilir.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku