Ethereum Yeni ATH’sine Ulaştı: Analistten ve Glassnode’dan Çarpıcı Açıklama!

356
 Ethereum (ETH), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.751 dolara ulaşarak, yeni bir rekora imza attı. Analitik firması Glassnode, zincir üstü verilere dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

“2021’de 4.600 dolardan ETH satın almak, 2017’de 4.600 dolardan BTC satın almak gibidir.”

Ethereum (ETH)’un 12 Mayıs’taki ATH’si 4.632  dolardı ve yılın başından bu yana yüzde 540 gibi büyük bir artış kaydetti, Lider altcoin, aynı dönemde yüzde 125’lik bir kazanç gören Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Popüler analist ‘LilMoonLambo’, “2021’de 4.600 dolardan ETH satın almak, 2017’de 4.600 dolardan BTC satın almak gibidir.” ifadesini kullandı. Ethereum’un piyasa değeri şu anda 560 milyar dolar, bu da Wall Street bankası JPMorgan Chase’den daha büyük olduğu anlamına geliyor, ancak 576 milyar dolarlık Çinli teknoloji devi Tencent’in altında.

 

Sadece 11 ay önce, Aralık 2020’de bu rakam, tüm kripto piyasa değeri ile aynıydı. Kripto para piyasasının toplam değeri, aynı zamanda CoinGecko’ya göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolara ulaştı. Bu, toplam kripto pazarını, CompaniesMarketCap’e göre 11,5 trilyon dolar olan t altın piyasa değerinin neredeyse dörtte birine statüsüne getiriyor.

 

Glassnode: Ethereum zincir üstü verileri tavan yaptı

Zincir üstü analitik sağlayıcı Glassnode’a göre Ethereum’un hash rate’i da yeni bir zirveye ulaştı. 2 Kasım’da önceki 876 TH/s’lik ATH’den yükselen Ethereum hash rate’i ilk kez 1 EH/s’ye ulaştı. Ethereum madenciliği zorluğu da şu anda şimdiye kadarki en yüksek seviyelerinde. Glassnode ayrıca Ethereum’un merkezi borsalardan ayrılmaya devam ettiğini bildirdi. ETH’de yaklaşık 6,4 milyar dolar borsalara akarken, 8 milyar dolar geride kaldı ve geçen hafta 1,6 milyar dolarlık net kayba yol açtı.

 

Ethereum (ETH)'da Tarihi Fraktal Belirdi: İşte Kısa Vadede Beklenen Fiyat
 
Glassnode’a göre Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri açık poziyonu Bitfinex’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 milyar dolara bile ulaştı. BitInfoCharts’a göre işlem ücretleri de son zamanlarda ortalama 40 dolar civarına düşmüş olsa da oldukça yüksek. Daha yüksek gas ücretleri, Ağustos başında EIP-1559 tarafından tanıtılan mekanizma aracılığıyla daha fazla ETH’nin yakılması anlamına geliyor. Ultrason.Money’e göre, son üç ayda yaklaşık 800 bin ETH yakıldı. Bu yaklaşık 3,7 milyar dolar değerinde. Beacon Chain üzerinde stake edilen tüm ETH’nin değeri şu anda 38,7 milyar dolarlık rekor bir seviyede. Beaconcha.in’e göre, Ethereum 2.0 Blockchain’inde kilitli ve faiz getiren 8,18 milyon ETH var. Daha fazla ETH haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku