Glassnode’dan Kritik Bitcoin Raporu: Zirveye Ulaştı!

313
Kripto para analitik firması Glassnode’a göre, Bitcoin (BTC)’de meydana gelen fiyat düzeltmesine rağmen, BTC bakiyesi olan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

 

Sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı, yeni ATH’ye ulaştı

Glassnode’un yayınladığı rapora göre, sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rapor, “Sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38.76 milyon adrese ulaştı. Bir önceki en yüksek seviye, 23 Nisan’da  38.7  milyondu” ifadesini kullandı. Glassnode ayrıca 0.01+ BTC tutan BTC adreslerinin sayısının Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.33 milyona fırladığını da belirtiyor. Ek olarak Glassnode, 0.1+ BTC tutan adres sayısının Pazar günü 3.28 milyona ulaştığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünü bildirdi.

 

Bitcoin, Kasım ayının başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara ulaştıkran sonra, yüzde 16’nın üzerinde düşüşle 57.076 dolardan işlem görüyor. Glassnode’a göre, BTC’nin son düzeltmesi nedeniyle, zararda olan Bitcoin adreslerinin sayısı Pazar günü bir ayın en yüksek seviyesi olan 5.62 milyona ulaştı. Ancak analiz firması, Kasım ayındaki genel fiyat düzeltmesinin aslında BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüş açısından 2021’in en hafifi düşüşü olduğunu belirtiyor. Bitcoin, yaşadığı en son düşüşte tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) yüzde 21.8 düştü. Rapor, “Bu düzeltmen aslında 2021’de yaşanan en hafif düzeltme” ifadesini kullandı.
BTC’de en son yaşanan düzeltmeler ve oranları şu şekilde: Ocak = yüzde 29.4, Şubat = yüzde 24,2, Nisan = yüzde 26.5, Mayıs-Temmuz = yüzde 54, Eylül = yüzde 37,2, Kasım = yüzde 21.8”

 

 Powell’ın açıklamaları sonrası BTC ve hisse senetleri düştü

Dünya yeni koronavirüs varyantı Omicron ile bir kez daha alarma geçerken, piyasaları yine belirsizlik kapsadı. Powell, “Varlık alımlarının azaltılması sürecini birkaç ay erken bitirmeyi değerlendirebiliriz.” açıklamasını yaparak, varlık alımlarının beklenenden daha da hızlı azaltılabileceğine dair sinyal verdi. Powell’ın konuşması sonrası, borsa ve Bitcoin düşüş kaydetti.  SP500 de yüzde 1.5 oranında düştü. Yeni virüs tehtidine dikkat çeken Powell, ayrıca kalıcı yüksek enflasyon olasılığının arttığının altını çizdi.
3 Uzman Bitcoin (BTC)'in Gidişatını Yorumladı: İşte Beklentiler
 
Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Fed Başkanı, ayrıca merkez bankası dijital parası raporuna dair konuya da açıklık getidi.. Powell, söz konusu raporun, önümüzdeki haftalarda yayımlanmasını beklediğini belirtti. Powell’ın açıklamaları sonrası Dolar/TL kuru da artışa geçti. Kur, kısa sürede 13.35 TL’yi gördü. Bitcoin yatay yönde fiyat hareketi izlemeye devam ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku