Solana (SOL)’da Kritik Gelişme: Analistten 300 Dolar Yorumu!

953

Solana (SOL), dünyanın en büyük kripto para fonu olan Grayscale Investments’in ürünleri arasına Solana’yı ekleyeceğini duyurmasının ardından, güç kazandı. 

 Solana (SOL)’nın 300 dolar seviyelerine çıkması mümkün!

SOL, gün içinde %6,50’nin üzerinde bir çıkış sağlayarak yaklaşık 217,50 dolar seviyelerine kadar yükseldi. 28 Kasım’da toparlanmaya başlayan Solana, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, aylardır devam eden destek trend çizgisinden güç alarak %20’nin üzerinde yükseliş gösterdi. 

Trend çizgisi desteği yakınlarında artan satın alımlar Solana fiyatının, %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hesaplandığı 204 dolardan yukarı çıkmasını sağladı. Sol, 23,22 dolarlık dipten 260 dolarlık zirveye kadar yükseldi. Bağımsız piyasa analisti @fomocapdao, Solana tükenmiş gibi görünse de, yine de bu sezon 300 dolar seviyelerine çıkması mümkün dedi ve sözlerine şöyle devam etti : 

Bu yükselişin gerçekleşmesi, TVL, NFT’ler, Tabasco, yeni haber ve duyurulara, yani ekosistemin tamamına bağlı 

Altcoin Sol, kurumsal yatırımcıların takibinde

 Grayscale’in Solana’yı hizmet portföyüne ekleme kararıyla birlikte, SOL’un kurumsal yatırımcıların takibine girmesi ve fiyatının artması daha mümkün hale geldi. Solana blockchain projesinin 2021 yılında inanılmaz derecede büyümesi de bunun başlıca nedeni. Birinci katman protokolü, kullanıcılara en düşük maliyetli ve en hızlı halka açık defter hizmetlerinden birini sağlarken, diğer akıllı sözleşmeler platformu Ethereum’a rakip olarak görünüyor. Solana’nın ekosistemi, merkeziyetsiz finans (DeFi), benzersiz tokenler (NFT) ve Web 3.0 gibi sektörlere yayılmış 500’den fazla projeyi kendine çekti. Bunların arasında, milyarder Sam Bankman-Fried’in FTX ve Alamada Research tarafından desteklenen merkeziyetsiz türev borsası olan Serum da var. Sonuç olarak, Solana’nın fiyatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10.700’den fazla arttı ve dolaşımdaki piyasa değeri Kasım ayında 77.93 milyar dolara ulaştı.  Şu anda 70 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan Solana, piyasa değeri açısından hala dördüncü en büyük blockchain projesi. 

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, yatırımcılar arasında bir blockchain projesinde risk almak isteyenlerin “oldukça iştahlı” olduğunu belirtti. Açıklamalar, Londra merkezli varlık yönetimi firması Coinshares’in, borsada işlem gören SOL tabanlı ürünlere (ETP) 250 milyon doların üzerinde net sermaye girişi bildirmesinin ardından geldi. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi Coinshares, 29 Kasım tarihli raporunda yalnızca bu ay, Solana ETP’lerinin yaklaşık 42.2 milyon dolar çektiğini belirtti. SOL’un 300 Dolar seviyelerine çıkma beklentisi sürerken, teknik verilerde gözlenen aşırı değerlenme ve ağ kesintisi ihtimalleri gibi birkaç genel sorun nedeniyle hala biraz risk altında olduğu düşünülüyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku