Glassnode Verileri Açıklandı: Bitcoin Neden 50 Bin Doları Geçemiyor?

350

Bitcoin (BTC), geçen haftadan bu yana yatay yönde hareket ediyor. 50.548 dolar seviyesinde meydana gelen ret, yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı çünkü yatırımcı beklentisi, BTC’nin 55 bin doları aşması ve Ağustos’u 60 bin dolara yakın kapatmasıydı.

Kısa vadeli satış sinyali 50 bin dolar seviyesine ulaşmayı zorlaştırıyor

Yatay yönde devam eden fiyat hareketine rağmen, lider  kripto para birimi Bitcoin, büyük direnişte ve an itibariyle 47.195 dolar seviyesinde işlem görüyor. 46 bin doların biraz üzerinde tutulan 100 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) desteği, kayıpların daha fazla gerilmemesini sağlayarak etkili oldu. Özellikle çok sayıda kısa vadeli satış sinyali ile, Bitcoin (BTC)’in 50 bin dolar seviyesne ulaşması zor görünüyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (NACD) göstergesi, yatırımcıları çantalarını boşaltmaya çağırıyor. Bu satış sinyali, Bitcoin 50 bin doların üzerindeki alanlardan geri çekilirken, 26 Ağustos’ta güçlendi. Teknik araç ortalama çizgiye yaklaştıkça, Bitcoin muhtemelen 100 günlük SMA’nın altında başka bir satışı tetikleyecektir.

Glassnode: Bitcoin zincir üstü verileri sağlam

Bu nedenle boğalar, kayıpların artmamasını sağlamak için 100 günlük SMA’yı sağlam tutmalıdır. 46 bin doların altında işlem yapmak, piyasadaki mevcut FOMO panik satışına geçtiğinden BTC’yi daha savunmasız bırakabilir. Yukarı yönde, 48 bin doların üzerinde bir günlük kapanış, boğaların piyasadaki varlığını güçlendirecek. Bitcoin 50 bin dolara ivme kazanırken, FOMO fiyatı daha yükseğe çıkarmak ve belki de 60 bin dolara doğru devasa bir dönüşü onaylamak zorunda.

Önde gelen bir zincir içi veri analizi platformu olan Glassnode’a göre Bitcoin, sağlam bir zincir üstü destek bölgesinin en üst ucunun üzerinde yer alıyor. Yaklaşık 1,65 milyon BTC’nin şu anda 45 bin ila 50 bin dolar arasında değişen bir zincirleme maliyet tabanı var. Yukarıdaki grafikte, 31 bin ila 40 bin dolar arasında değişen yeşil bölge “aynı zamanda büyük birikim talebinin göstergesi olan 2.98 milyon BTC’ye daha ev sahipliği yapıyor.” Bu zincir üstü destek alanları bozulmadan kalırsa, Bitcoin’in 50 bin doların üzerindeki yükseliş trendini sürdürmesini bekliyoruz. 60 bin dolar seviyesine ulaşmak, BTC’nin yatırımcılar için çekiciliğine ve risk iştahını artıracaktır..

Bitcoin verileri

Fiyat: 47,195 dolar

Trend: Hafif Boğa

Volatilite: Düşük

Destek: 46 bin dolar

Direnç: 48 bin dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku