Brezilya’da 28 Milyon Dolarlık Rekor Kripto Para Operasyonu! İşte Detaylar

33

Brezilya Federal Polisi, ülkedeki en büyük dijital para operasyonlarından birini başarıyla tamamladı. Ülkenin yerel haber kaynakları, Brezilya polisinin 28 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirdiğini kaydediyor.

Brezilya polisi, BTC danışmanlık şirketinin sahibi Glaidson Acácio’yu tutukladı

CNN Brezilya’daki bir rapora göre, Federal Polis bir kripto para birimi Ponzi şemasını bozdu ve yaklaşık 30 milyon dolarlık dijital fona el koydu. Polisin “Kripto Operasyonu” olarak adlandırdığı olayda, Rio Federal Polisi tarafından bir piramit şemasıyla ilgili bir soruşturma yürütülüyordu. El konulan fonların derhal tasfiye edileceği ve mahkemeye sunulacağı bildiriliyor. 24 Ağustos’ta gerçekleştirilen operasyonda, yetkililer 15 arama ve el koyma emri çıkardı. Ele geçirilen kriptoya ek olarak, bir saat ve mücevher koleksiyonunun yanı sıra 21 lüks araca da el konuldu. 3 milyon doları aşan döviz ve çeşitli belgeler de Federal Polis tarafından toplandı.

Arama emirleri ayrıca Cabo Frio’daki bir Bitcoin danışmanlık şirketinin sahibi Glaidson Acácio da dahil olmak üzere beş tutuklama ile sonuçlandı. Polisin yaptığı açıklamaya göre Acácio, Barra da Tijuca’daki malikanesinde tutuklandı. Dedektifler, Acácio’nun, kripto para yatırımlarının %15’ine varan getiri vaat eden piramit zinciri aracılığıyla milyarlarca dolar transfer ettiğinden şüphelenildiğini söylüyor. Acácio’nun avukatı, tutuklamadan haberdar olduklarını ve henüz soruşturmanın ayrıntılarını gözden geçirmediklerini söyledi. Savunmanın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Glaidson Acácio’nun savunması tutuklamanın farkında ve şimdiye kadar soruşturmaların içeriğine erişimi yok. Ancak tüm belgelerin doğru bir şekilde analiz edilmesinden sonra kendimizi somut bir şekilde ifade edebileceğiz.

Brezilya kripto para suçlarına karşı tavır alıyor

Brezilya son aylarda kripto para birimleri ile alakalı suçları düzenlemek, soruşturmak ve cezalandırmakla çok meşguldü. Ağustos ayının başlarında, “Uyum” adlı ayrı bir operasyon, 30’dan fazla arama ve el koyma emrine olanak tanıyan 150’den fazla Federal Polis memurunu içeriyordu.

Bu, üç yıllık bir soruşturmanın doruk noktasıydı. Ayrıca Federal Mahkeme tarafından 30’dan fazla banka hesabı ve kripto para cüzdanı bloke edildi. Uyum Operasyonu’ndan önce, bir kara para aklama operasyonuyla bağlantılı olarak yaklaşık 30 milyon dolarlık başka bir büyük haciz geldi. São Paulo şehrinde altı arama emri gerçekleştirilirken iki tutuklama yapıldı. Tutuklamalar, dedektiflerin Bitcoin satın almak ve onu offshore hesaplarına aktarmak için kurulmuş 17 hayali şirketin ortaya çıkarılmasından sonra yapıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku