Santiment’ten Kritik Ethereum Duyurusu: ETH’yi Terk Ediyorlar!

1.378

Kripto analitik firması Santiment, çoğu spekülatörün daha yüksek yatırım getirisi sunan daha iyi alternatifler arayışında Ethereum (ETH)’dan geçtiğini söylüyor. Blockchain sanayi veri devi, kripto para piyasası genelindeki fiyat düşüşü ve dünya çapında görülen diğer olaylar karşısında, kendi varlığını satan yatırımcılar nedeniyle borsalarda Ethereum akımı görülüyor. Bir yükseliş trendini sürdürmek istiyorsak etrafa en sağlıksız bir bakış açısı olabilir, ancak son zamanlarda fiyat hareketinin çoğu makro olaylara (Evergrande erimesi, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun kriptoya bakışı vb.) bağlıdır. FOMO, endüstri liderleri Bitcoin ve Ethereum tarafından düzenlenen son rallilerin ardından daha az bilinen tokenlerin tekrar daha iyi performans göstermesiyle kripto para dünyası canlı ve iyi durumda.

Kripto para yatırımcıları, Ethereum daha az bilinen tokenlere yöneliyor

Santiment, Ethereum (ETH) fiyatı düşmeden önce bile ağ büyümesinin birkaç aydır durgun olduğunu söylüyor. Firma, bu davranışın Avalanche (AVAX), Fantom (FTM) ve Cosmos (ATOM) gibi diğer Katman-1 projelerindeki büyümenin yanı sıra, takas edilemez token (NFT) pazarındaki azalan spekülasyonlardan kaynaklandığını söylüyor. Konu hakkında açıklama yapan Santiment şu ifadelere yer verdi:

Daha ucuz ve daha yüksek yatırım getirisi sağlayan daha iyi spekülatif fırsatlar varsa, insanlar orada olacaktır. Ve şimdilik, Ethereum bunun için biçilmiş kaftan değil.

Görsel: Ethereum (ETH)
Görsel: Ethereum (ETH)

Çoğu spekülatör daha iyi yatırım getirisi elde etmek üzere diğer L1’lere geçtiği için ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) mücadele etmeye devam ediyor ve sonunda onu durgun bir ağ büyümesiyle bırakıyor. ETH ile rekabet etmek isteyen Blockchain’ler var. BlockTower Capital’in ortak portföy yöneticisi Avi Felman, Ethereum’un son ağ yükseltmesinin yapıldığını ve sonuç itibariyle spekülatörlerin dikkatlerini rakip Blockchain ve tokenlerine çevirdiğini söyledi.

Yazımızın hazırlandığı sırada Ethereum, son 24 saatte %76 düşüş ile 2.917,97 dolardan işlem görüyor. ETH fiyatı, son 7 gün içinde %11,78 oranında düştü. Fiyat, sadece son bir saat içinde %0,06 oranında düşüş yaşadı. Güncel dolaşımdaki arz miktarı ise 117.672.963,749 ETH.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku