Gitcoin (GTC) Nedir?
Gitcoin (GTC) Nedir?

Gitcoin (GTC) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gitcoin (GTC) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. Proje, 2021 yılı Mayıs ayında kripto para piyasasına sürülen GTC Token platformun yönetim Token’idir. Gitcoin’i yöneten DAO’nun oluşturulması ve finanse edilmesi için bu kripto para birimine ihtiyaç duyulmaktadır. GTC platformu ise, açık internetin geleceğini geliştirmek üzere bir araya gelen geliştirici ve yaratıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Ayrıca Gitcoin, 2021 yılının Mayıs ayından beri açık kaynak alanında gelişmeyi teşvik eden araçlar, teknolojiler ve ağlar dahil, Web3 altyapısını desteklemektedir.

Gitcoin projesinin amacı nedir?

Projenin temel amacı; açık kaynak alanında gelişebilmeyi teşvik edebilmektir. Aynı zamanda Web3 için yeni altyapıları destekleyen bu projede fazla sayıda teknoloji ve ağlar bulunmaktadır. Kripto para piyasasına geç giren protokollerden biri olmasına rağmen kısa zamanda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmaktadır. GTC Token kullanımı açık kaynaklı projelerde kullanılması amacıyla da giderek artmaktadır.

Geleceği:

Analistler, projenin açık kaynak kodlu olması ve iş birliğine dayalı yeni bir internet platformu hazırlayan GTC’nin, geleceğin en önemli altcoin projeleri arasında göstermektedir. Uzmanlar, Web3 için büyük önem taşıyan topluluk ve altyapının oluşturulmasında GTC Token kullanımının artacağını da düşünmektedir. Bununla birlikte GTC Token fiyatlarının geleceğine yönelik pozitif açıklamalar dikkat çekmektedir.

Avantajları neler?

  • GTC Token açık kaynak kodludur.
  • Aynı zamanda işbirliğine ve daha ekonomik olmaya dayalı vizyonuyla oldukça avantajlıdır.
  • Kullanıcılarının Web3 için altyapıya sahip olmasını sağlamaktadır.
  • Proje önemli kurumsallardan fon ve yatırım desteği de almaktadır.

Dezavantajları neler?

  • Projedeki Web3 gelişimine yönelik benzer projelerin fazla sayıda olması,
  • Yüksek rekabet GTC Token talebini düşürebilmektedir.

Gitcoin (GTC) nedir? Nasıl satın alınır?

GTC ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Binance, Coinbase Exchange, ZT, BKEX’dir. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak GTC listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca GTC Coin ile alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Gitcoin (GTC) Nedir?