Frontier (FRONT) Nedir?

7

Frontier (FRONT) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. FRONT projesi, DeFi ürünleri için bir toplama katmanı olmakla beraber birden fazla zincire erişim sağlayan bir zincir agnostik platformdur. Platformdaki kullanıcılar, fazla sayıda Blockchain ve merkezi olmayan uygulamalarda DeFi konumlarını takip edip yönetebilmektedir. Ayrıca merkeziyetsiz finans alanında faaliyet gösteren Frontier platformunun yerel kripto para birimi FRONT Coin’dir.

Frontier projesinin amacı nedir?

FRONT projesinin uygulamaları, kullanıcıların staking, DeFi pozisyonları, en iyi oranlı varlık takası, likidite madenciliği ve teminatlı borç pozisyonu (CDP) oluşturmaya, izlemesine ve yönetmesine imkan tanımaktadır. Ayrıca platform, 2019 yılı Nisan ayında geliştirmeye başladı. Beta platformu ise Kasım 2019’da piyasaya sürülmüştür.

Avantajları neler?

  • Proje, diğerleri arasında ETH, Binance Chain, BandChain, Kava ve Harmony gibi farklı uygulamaları da desteklemektedir.
  • Kullanıcılarına daha çok DeFi ürün ve hizmeti keşfetme imkanı sunmaktadır.
  • Özellikle Binance gibi popüler borsalarda listelendiği için geniş bir yatırımcı kitlesine hitap etmektedir.
  • Özellikle Frontier, Metamask, FortMatic, Coinbase Wallet, Trust Wallet ve imToken gibi farklı cüzdanları entegre etmektedir.
  • Sistemleri, Cosmos yazılım geliştirme kitini temel alır.
  • FRONT, kullandıkları platformlardan bağımsız şekilde DeFi’nin temel işlevlerini kullanıcılara getirmektedir.
  • Aynı zamanda staking hizmetleri sayesinde kullanıcılara pasif getiri elde etme imkanı sunar.
  • Alameda Research, CoinGecko, FTX, NGC Ventures ve daha fazlası dahil, fazla sayıda yatırımcıdan destek alır.

Dezavantajları neler?

  • FRONT Coin, DeFi alanındaki yüksek rekabet nedeniyle talebinde bazen azalmalar görülebilmektedir.
  • FRONT Coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım seçeneğidir.

Frontier (FRONT) nedir? Nasıl satın alınır?

FRONT ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Binance, Bithumb, Gate.io, OKX, FTX, Poloniex’dir. Phemex, KuCoin, Uniswap V2, Huobi Global gibi daha birçok borsada işlem görmektedir. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak FRONT listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca FRONT Coin ile alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku