General Motors Araç Satışlarında Bitcoin Kabulü İçin Açık Kapı Bıraktı!

17

Tesla, Bitcoin (BTC) ödemelerini askıya alırken, lider kripto para birimi dev şirketlerin gündemine girmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olarak kabul edilen ve daha önce elektrikli araçlara yönelik yatırımlarını artıracağını açıklayan General Motors, Bitcoin’e dair bir açıklamada bulundu.

General Motors talebe göre hareket edecek

Amerikan televizyon kanalı CNBC’de katıldığı programda şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Mary Barra, sorulan “Bitcoin ile araç satışı düşünüyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Buna karar verecek olan müşterilerimiz. Biz, onların taleplerine göre ilerleyeceğiz.

Barra’nın bu ifadeleri şirketin yakın zamanda kripto para ödemelerini kabul edebileceği şeklinde yorumlandı. Barra ayrıca elektrikli ve kendi kendine sürüş kabiliyeti olan araçlara da 2025 yılına kadar 35 milyar dolarlık yatırım ve fazladan 2 pil tesisi kurmayı plânladıklarını da açıkladı. Barra, Şubat ayında yaptığı açıklamada ise Bitcoin (BTC)’e yatırım yapma plânlarının olmadığını piyasada olup bitenleri takip ettiklerini belirtmişti. Barra şunlarI vurgulamıştı:

Şimdilik Bitcoin’e yatırım yapma gibi bir plânımız yok. Burası çok net. Bu konuda gelişmeleri takip ediyoruz. Değerlendiriyoruz. Eğer müşterden talep gelirse, arabalar ve servis için kısıtlı bir tarzda ödeme alınması durumunu değerlendiririz.

Tesla Bitcoin ile ödeme kabul edecek: tek bir şartla!

Kripto para piyasasında etkili bir güç haline gelen Elon Musk, Pazar günü attığı bir tweette Tesla’nın lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in temiz enerji tüketimi en az yüzde 50 seviyesine ulaştığında, elektrikli araç alımları için ödeme olarak tekrar Bitcoin kabul etmeye devam edeceğini söyledi. Bu gelişme üzerine, Bitcoin (BTC) fiyatı yüzde 12’nin üzerinde artış göstererek, 40 bin dolar seviyesine ulaştı.

Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileriyle Görüştü: Bu Ne Anlama Geliyor?
 

Musk, Mayıs ayında Tesla’daki Bitcoin ödemelerini, kripto para birimi madenciliğinden kaynaklanan çevresel etkileri gerekçe göstererek askıya almıştı. O sırada şirketin çevre dostu diğer kripto para birimi alternatiflerine baktığını belirtti. Hepimizin bildiği gibi Musk’ın açıklaması muazzam bir fiyat düzeltmesine yol açtı. Ancak şimdi Musk Bitcoin’e bir şans daha vermeye istekli olduğu görülüyor. Musk şöyle bir tweet attı:

Gelecekte de sürdürülebilir olan, madencilerden yüzde 50 temiz enerji kullanımının teyidi geldiğinde, Tesla, Bitcoin ödemelerini  kabul etmeye devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku