Yatırım Devi Fidelity’den SEC’e Bitcoin ETF Baskısı: Trilyonlarca Dolar Var!

159

Kurumsal yatırımcılar, düzenleyicileri ABD piyasasındaki ilk Bitcoin ETF’sini onaylamaya ikna etmek için tüm gücünü kullanıyor. Bloomberg raporuna göre, Fidelity Investments, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) SEC ile yaptığı son toplantısında, Bitcoin ETF’sinin onaylanmasını talep etti.

Fidelity Bitcoin ETF’si için 3 temel neden gösterdi

Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, 8 Eylül’de SEC yöneticileriyle bir video toplantısı gerçekleştirdi. Fidelity, düzenleyicinin BTC türev ürününü neden onaylaması gerektiğine dair çeşitli argümanlar sundu. Jessop bunun için üç temel neden gösterdi: BTC yatırımcılarının sayısındaki artış, kripto para piyasasına olan ilginin artması ve diğer ülkelerde Bitcoin ETF’nin onaylanması.

Çarpıcı Gelişme: SEC’den Bitcoin (BTC) ETF Kararı!

SEC’e gönderilen ve onay bekleyen bir düzineye yakın başvuru var. Ancak, SEC’in yeni başkanı Gary Gensler, beklenildiği gibi kripto para yanlısı bir tavır izlemiyor. İlginç bir şekilde, geçen ay Gensler, SEC’in CME Group tarafından sunulan BTC Vadeli İşlemlerini izleyen bir Bitcoin ETF’sini onaylama olasılığını önerdi. Ancak bu, yatırım fonları için mevcut olduğundan daha katı kurallara tabi olacak. Fidelity , Wise Origin BTC Fonu başvurusunu Mart ayında yapmıştı ve Haziran ayında da başvuru değerlendirmeye alınmıştı. Geçen hafta yapılan bu toplantı ise Fidelity ve SEC arasındaki ikinci buluşma oldu.

 Kenarda bekleyen trilyonlarca dolar var

Kurumsal yatırımcılar aktif olarak Bitcoin ETF’ye maruz kalmak istiyor. Ancak, onayın gecikmesi, birçok yatırımcıyı sermayelerini denizaşırı pazarlara taşımaya itti. Son zamanlarda, Cathie Wood’s Ark Invests, Kanada BTC ETF pazarına girmeye karar verdi. Fidelity sözcüsü Nicole Abbott, Bloomberg’e gönderdiği bir e-postada şunları belirtti:

Bitcoin’e yatırım yapmak isten geniş bir yatırımcı kitlesi var. Bu talebi karşılamak için Bitcoin ETF’sinin onayının önemli olduğunu biliyoruz.

VanEck CEO’sundan SEC’e Çağrı: Bitcoin ETF’sini Onayla

2021 sona ermeden Bitcoin ETF’sinin onaylanması sürpriz olabilir. Shart Tank yatırımcısı Kevin O’Leary’nin kısa süre önce CNBC’ye söylediği gibi, düzenleyici onayı aldıktan sonra kripto para piyasasına girmek için bekleyen kurumsal sermayede trilyonlarca dolar var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku