Ark Invest CEO’sunun Bitcoin Tahmini Şaşırttı: 500 Bin Dolar İçin Bu Şart!

257

Kripto para piyasasında birçok analist ve yönetici, Bitcoin (BTC) için 100 bin doları hedeflerken, daha iyimser tahminler de kendini göstermeye başladı. Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin için yaptığı 500 bin dolarlık fiyat tahminini tekrar gündeme taşıdı.

”Kurumlar portföylerinin yüzde 5’ini BTC’ye tahsis ederse…”

Bitcoin (BTC)’e verdiği destekle ön plana çıkan Wood, Bitcoin’in beş yıl içinde 500 bin dolara ulaşabileceğini belirtti. Wall Street’in SALT konferansında konuşan Wood, Bitcoin’in uzun vadede  rekor seviyelere ulaşacağını öngörüyor. Bu teziyle ilgili bir de kriter berliten Wood, kurumsal yatırımın önemini vurguladı. Popüler yatırımcı, kurumlar portföylerinin yüzde 5’ini BTC’ye tahsis etmeye devam ederse, lider büyük kripto para biriminin fiyatının on kat artabileceğine inanıyor.

Sık sık iyimser fiyat tahminleriyle ön plana çıkan Wood, Bitcoin’in genel kripto para piyasası ile birlikte büyük bir düşüş yaşamasından sonra Mayıs ayında, 500 bin dolarlık fiyat hedefini açıklamıştı. Şu anda Grayscale’in Bitcoin Trust’ın 301 milyon dolarlık hissesine sahip olan ARK New Generation İnternet ETF, kısa süre önce Kanada merkezli BTC borsa yatırım fonlarına yatırım yapmayı mümkün kılmak için yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Haziran ayının sonlarında, 21Shares AG ve Wood’s Ark, ABD’de Bitcoin ETF’si başlatmak için ortaklaşa başvuruda bulundu. Ancak, SEC henüz yapılan başvuruların hiç birini onaylamadı.

Konferansta Bitcoin için regülasyonun önemi vurgulandı

Wood, ayrıca artık NFT’lerle de ilgileniyor. Ancak henüz bir NFT aldığına dair açıklama yapmadı. Wood’un katıdığı konferansta kripto paralar ve düzenleyicilerle olan uyumluluk en sık konuşulan konulardan birisiydi. Circle CEO’su Jeremy Allaire, regülasyon sürecinin ve yasalarla uyum içinde olmanın Bitcoin ve diğer kripto paraların daha geniş olarak benimsenmesini sağlayabileceğini söyledi. Bu fikir, regülasyon olmaması sebebiyle, piyasaya girmek istemeyen Kanadalı iş adamı Kevin O’Leary tarafından da yinelendi.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC)’in daha da yükselmeye devam edeceğini ve 100 bin dolara giden yolculuğunda fazla dirençle karşılaşmayacağını vurguladı. Analistin bu tahmini, Temmuz ayının sonundan bu yana meydana gelen boğa piyasasının ortasında geldi. BTC geçen hafta sert bir düzeltme yaşadı ve an itibariyle 45.722 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku