Fidelity raporu: Bitcoin in trilyon dolarlık bir piyasaya dönüşmesi çılgın bir fikir değil

0 0

 Fidelity Digital Assets trilyon dolarlık bir BTC piyasasının neden çılgın bir fikir olmadığını tartışarak Bitcoin Yatırım Tezini yayınladı.

Pandemi belirsizlik ve risk zamanlarında yeni yatırımlara maruz kalmak bir tavsiye olmaktan çok bir gerekliliktir. ABDdeki en büyük brokerlerden biri olan Fidelityye göre Bitcoin bankalardan çıkıp piyasalara girmeyi düşünenler için mükemmel bir yatırım.

Ekim 2020de Fidelitynin kripto piyasalarına odaklanan bir şubesi olan Fidelity Digital Assets “Bitcoin Yatırım Tezi: Bitcoinin Alternatif Bir Yatırım Olarak Rolü” adlı bir rapor yayınladı. Raporun içinde Bitcoinin bir yatırım olarak rolünü ve geleceğin dünyanın ilk kripto para birimi için neler getirebileceği analiz ediliyor.

Risk almaya istekli olanlar için işler oldukça iyi görünüyor.

Fidelity Bugün Bitcoini Nasıl Görüyor?

Fidelity için Bitcoin geleneksel finansal araçlara göre önemli avantajlar sunuyor. Aslında orijinal kripto para biriminin gücünün bir yatırım portföyündeki diğer varlıklarla düşük korelasyonundan kaynaklandığını iddia ediyorlar.

Fidelity Bitcoinin performansını birkaç yatırımla karşılaştırdı ve aralarındaki ilişkinin minimum olduğunu buldu. Bu Bitcoinin aslında bağımsız bir oyuncu olarak hareket ettiğini ve kendine özgü dinamikleri olduğunu gösteriyor.

Bu yatırımcılar için iyidir. Fidelityye göre Bitcoin hodlersın riskinin diğer pazarlara ne olduğuna bağlı olmadığı bir emtiaya kendilerini maruz bırakarak servetlerini korumalarına izin veren alternatif bir varlık olarak sınıflandırılabilir.

Diğer bir deyişle çeşitlendirilmiş yatırımlara sahip bir portföy için bir tür yastıktır.

Fidelity Bitcoindeki toplam varlıkların % 5ine kadar bir yatırım stratejisi önerdi. Oran düştüğünde veya arttığında insanlar onu almalı veya satmalıdır. Bu yatırımcılarda disiplin yaratır ve Bitcoinin servet artırıcı rolünü sağlar:

“Hedef tahsisi% 5 bitcoin olan bir portföy düşünün. Bitcoinin tahsisi diğer varlıklara göre daha iyi performans göstermesi nedeniyle portföyün % 10una yükselirse disiplinli bir yeniden dengeleme stratejisi dağıtımını % 5 hedefine geri getirmek için bitcoin satmayı ve diğer varlık sınıflarına tahsisatı artırmak için fonları kullanmayı zorunlu kılar. Bitcoin düşük performans gösterir ve portföyün % 1ine düşerse yatırımcılar bitcoin satın alır ve hedef tahsislerinin üzerindeki diğer varlık sınıflarındaki pozisyonlarını satarlar. Yeniden dengelemenin bir avantajı yatırımcıları düşük alım ve yüksek satış disiplinine sahip olmaya zorlamasıdır. “

Bitcoinin Geleceği Nasıl Görünüyor?

Raporu okuyabileceklerin gözünde gelecek daha da umut verici görünüyor. Geleneksel yatırımlardan Bitcoine para akışı fiyatını artırabilir ve BTCyi sadece niş bir pazar olmak yerine ana yatırım haline getirebilir.

Fidelity mevcut koşulların bu büyük sermaye göçünü katalize edebileceğini açıklıyor:

“Bitcoin CAIA tarafından ölçülen alternatifler piyasasının % 5ini ele geçirecek olsaydı bu piyasa büyüklüğünde 670 milyar dolarlık artan bir büyümeye eşit olurdu. % 10u ele geçirecek olsaydı bu onun pazar boyutunu 13 trilyon dolar büyütürdü. ”

 

BTC’nin arzının sınırlı olduğu ve enflasyon oranının önceden belirlenmiş olduğu düşünüldüğünde trilyon dolarlık bir kapitalizasyon üstel bir fiyat artışı anlamına gelecektir.

Chris Dunn şöyle bir tweet attı: Fidelity Trilyonlarca doların önümüzdeki birkaç yıl içinde # Bitcoine nasıl akacağını gösteren bir rapor yayınladı.

Dikkate alınması gereken bir diğer kritik faktör de zaman geçtikçe Bitcoine giderek daha fazla kurumsal yatırımcının dahil olması. Bu bazı önyargılı fikirleri ortadan kaldıracağı için piyasalar için iyi olacaktır ortalama kullanıcıya bugün var olan sabit gelirli menkul kıymetlerden ve düşük dalgalı ürünlerden daha karlı bir şeye yatırım yaparken daha fazla güvenlik sağlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku