Fed Toplanıyor! Evergrande Krizi Büyüyor: Bitcoin (BTC)’i Bu Hafta Neler Bekliyor?

1.307

Genel kripto para piyasası daha derin bir düzeltmeye girerken, Bitcoin (BTC) tek başına 90 milyar doların üzerinde yatırımcı servet erozyonuna katkıda bulundu. Kripto para piyasası toplam değeri ise yaklaşık olarak 250 milyar dolar erozyona uğradı. 

Önümüzdeki hafta dalgalı olması beklenen BTC ne kadar düzeltme yaşayabilir?

Basın zamanı itibariyle, Bitcoin (BTC), 43.841 dolar fiyat ve 819 milyar dolar piyasa değeri ile %7,5 düşüşle işlem görüyor. Bazı analistler, China Evergrande Group’tan gelen bulaşmanın, kripto pazarındaki bir düzeltmenin ardından küresel pazarda bir düzeltmeye yol açtığını söylüyorlar. Federal Rezerv’in bu haftaki toplantısının ardından, küresel piyasanın dalgalı kalması muhtemel.

Görsel: China Evergrande Group

Böylece, kripto alanında biraz oynaklık ve daha fazla düzeltme tahmin edebiliriz. İngiltere merkezli kripto para komisyoncusu GlobalBlock’ta satış uzmanı olan Jonas Luethy, Bloomberg’e şunları söyledi:

Bazıları, ani düşüşü, Çin’de halihazırda geleneksel pazarlarda kargaşaya neden olan ve şu anda devam eden Evergrande durumuna bağladı. Analistler, Bitcoin için 41.000 ABD doları kadar düşük bir potansiyel geri çekilme ile dalgalı bir haftanın önümüzde olduğunu öne sürdüler.

Bitcoin (BTC)’in geleneksel hisse senedi endeksleriyle korelasyonu

BTC performansı, dünyanın en büyük kripto para birimi küresel finans piyasalarıyla daha fazla bütünleşmeye devam ederken, S&P 500 ve Nasdaq 100 gibi geleneksel hisse senedi endeksleriyle sıklıkla ilişkilendirildi. Aşağıdaki çizelgelerde gösterildiği gibi, Bitcoin (BTC)’in teknoloji ağırlıklı Nasdaq ile korelasyonu, Mart 2020 çöküşünden bu yana sürekli olarak pozitif olmuştur. Ancak, devam ederken, yatırımcılar volatiliteye hazırlıklı olmalıdır.

Prosper Ticaret Akademisi CEO’su Scott Bauer, Çin’den gelen haberlerin kripto alanı için olumsuz olabileceğine inanıyor. Scott Bauer konuya ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı:

Bugün gibi bir günde, mükemmel fırtınanın olduğu bir günde, bence insanlar sadece ‘En hızlı ne satabilirim? Sabah 2’de neye erişimim var? Açıkça 24 saat açık bir pazar olan kripto tutuyorlarsa, belki de ilk baktıkları yer orası.”

Öte yandan El Salvador, Bitcoin düşüşünü satın almak için atladı. Ülke, hazinesine 150 Bitcoin daha ekledi ve şu anda toplamda 700 BTC’ye sahip konumda bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku