NASDAQ, 2019 UN BAŞLARINDA ‘BİTCOİN FUTURES 2.0’I BAŞLATIYOR

0 0

Dünyanın ikinci en büyük borsası olan Nasdaq 2019un ilk çeyreğinde VanEck yatırım yönetim şirketi ile ortaklık kurarak bitcoin vadeli işlemlerini gerçekleştirmeyi planlıyor.

VanEck’in dijital varlık stratejisi direktörü Gabor Gurbacs şirketlerin 2019 yılının başlarında “düzenlenmiş kripto 2.0 vadeli işlem sözleşmesi” de dahil olmak üzere çeşitli bitcoin türevlerini piyasaya süreceğini söyledi Gurbacsduyuruyu 29 Kasımda New Yorkta Consensus: Invest konferansı sırasında yaptı.

‘Şeffaf ve Düzenlenmiş’

Takip eden bir tweetde Gurbacq ve VanEck “şeffaf düzenlenmiş ve bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri gibi dijital varlık ürünlerini sergileyeceklerini açıkladı. Nasdaq emtia düzenlemeleri ile tamamen uyumlu olduğundan emin olmak için Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu (CFTC) ile çalışıyor. Gurbacs VanEckin ayrıca CFTC ile gözetim için yeni standartlar getirecek birkaç proje daha yürüttüğünü doğruladı. Bitcoini bir ürün olarak düzenleyen CFTC şu ana kadar sadece iki kriptom vadeli ürünü onayladı: Chicago Ticaret Borsasından (CME) biri diğeri ise Chicago Board Options Exchangeden (CBOE).

ICE 2019un ilk Çeyreğinde Bitcoin Vadeli İşlemleri Başlatacak

Bu arada Nasdaqın rakibi ICE (Intercontinental Exchange) 2019un ilk çeyreğinde fiziksel olarak yerleşmiş bir bitcoin vadeli ürün sunma planlarını da sürdürüyor. ICEnin kurduğu bir kripto-para birimi değişimi olan Bakkt 12 Aralık 2018 tarihli orijinal piyasaya çıkış tarihinden sonra 24 Ocakta bitcoin vadeli işlem pazarını kullanıma sunmayı planlıyor.

VanEck: SEC Yakında Bitcoin ETFyi Onaylayacak

Ayrı bir şekilde VanEck hala ilk bitcoin ETFyi başlatmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan onay almaya çalışıyor. Ağustos 2018de SEC dokuz kez bitcoin ETF uygulamasını reddetti. SEC başvuranların dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonunu nasıl önleyebileceklerini göstermediklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde SECin reddine rağmen  Gabor Gurbacs SEC onayının köşede olduğuna inandığını söyledi.

Olabileceğimiz en yakın yerdeyiz ”dedi. “Amerikanın bir bitcoin ETF istediği ve bunu inşa etmek için burada olduğumuz çok açık.

Son piyasalardaki düşüşe rağmen Gurbacs kripto endüstrisinin uzun vadeli geleceğinden son derece emin.

Ben bitcoin dijital bir altın olduğunu düşünüyorum ve bir sonraki finansal sistem için bu potansiyeli reddetmemeliyiz ”dedi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku