Önemli! Bu Gösterge, Bitcoin Trend Dönüşüne Mi İşaret Ediyor?

187

Popüler bir kripto para analisti, düşüşlerin yaşanmaya devam ettiği kripto para piyasaların ortasında Bitcoin (BTC) için gelecek sezonu değerlendirirken önemli ölçütlerden birine dikkat çekiyor.Kriptoarena.com olarak analistin öngörülerini sizlere aktarıyoruz.

Analist Bitcoin hareketliliği ile ilgili bu indikatöre dikkat çekiyor

InvestAnswers sayfasının sunucusu olan kripto para analisti, YouTube kanalında bulunan 442 bin abonesine, kripto para birimlerinin herhangi bir işlem gerçekleştirilmeden kaldığı ortalama gün sayısını ölçen Bitcoin’in Dormancy Flow İndikatörü’nün önemini anlatıyor.

Analist konu ile ilgili şunları söylüyor:

Dormancy Flow İndikatörü birkaç sebepten dolayı biraz ilginç. Her şeyden önce, lider kripto para birimi Bitcoin, uzun vadeli olanlar da dahil olmak üzere HODLer’lar bir tür tasfiye edilmesinden dolayı, açıkça görünüyor ki olması gereken değerinin altında işlem görüyor. Bu olay genellikle kripto para birimlerinin ilk zamanlardan bu yana tutulması ve işlem görmemesi anlamına gelmektedir. Tüm uyku hali gibi, HODLers harcama halini bırakıp satın alım davranışını tersine çevirdiğinde, bu izlenmesi gereken anahtar geri dönüşü temsil eder.

Analist: Daha önce yaşanan düşüşleri gözlemlemek gerekiyor

Analist daha sonra Bitcoin Dormansisinin 10 yılın en düşük seviyesine kadar nasıl gerilediğine dikkat çekerek, tarihsel verilerin bu tür düşüşlerin ardından fiyatın yukarı yönlü hareketlerinden daima önce yaşandığını belirtiyor. İçinde bulunduğumuz ayı piyasası sonunda seviyelerde yükselişlerin söz konusu olduğunu sözlerine ekliyor:

Grafiğe yakından bakarsanız, ‘on yılın en düşük seviyesi’ diye küçük gri bir alan ekledim. Aslında teknik olarak tüm zamanların en düşük seviyesi, çünkü 2010 öncesi veriler yeterince analiz edilemez durumdaydı. Çünkü bilgiler yeterli değildi. Ancak şuan ki on yıllık düşük Dormansi Flow akışı ilginç görünüyor. Bunun zirve yapmasını beklemek ve takip etmek zorundayız. Tarihte ne zaman ani bir fiyat düşüşü yaşasa, rotayı çok hızlı bir şekilde tersine çevirmeye meyilli olduğu görülüyor.

Analist geri dönüş sinyalleri ve fiyat hareketliliğindeki yaşanabilecek olası değişiklikler ile ilgili görüşlerini aktarıyor:

Burada görülen küçük turuncu fitilin aşağısına kartal gözüyle bakacağız ve alandan döndüğünde bu, satım işlemleri gerçekleştirmeyi bitirebileceğimiz ve geri dönebileceğimiz anlamına geliyor.

Şu anda Bitcoin son 24 saatte yüzde 1.75 artışla 19.412 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Son 30 günlük fiyat hareketliliğine bakıldığında ise, BTC yüzde 38.9 düşüşte görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku