Facebook Bu 3 Altcoin ile Anlaştı: Fiyatlar Pik Yaptı!
Facebook Bu 3 Altcoin ile Anlaştı: Fiyatlar Pik Yaptı!

Facebook Bu 3 Altcoin ile Anlaştı: Fiyatlar Pik Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya devi Facebook’un 28 Ekim 2021’deki Facebook Connect konferansında adını Meta olarak yeniden markalaşmasından bu yana bir yıldan biraz fazla zaman geçti. Şirketin adını değiştirmesi, sosyal medyanın ötesine geçme, Web3, NFT ve metaverse’e geçme konusundaki kararlığının bir sonucu olarak yorumlandı. Bu süreçte bir çok geliştirme ve yenilik açıklayan Meta, yaptığı son duyuruda 3 altcoin ile anlaştıklarını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Desteklenecek ilk altcoin Polygon olacak

Meta’nın kripto ekosisteminde yerini sağlamlaştırmak için yaptığı son girişime göre, Instagram yakında Polygon desteğiyle başlayan NFT’ler için bir pazara ev sahipliği yapacak. Şirket tarafından yapılan duyuruda, çok yakında Instagram üzerinde NFT alınıp satılabileceği açıklandı. NFT ticareti için desteklenecek ilk altcoin Polygon (MATIC) olacak. Meta ayrıca, Instagram’da sergilenebilecek NFT’ler için Solana ve Phantom cüzdan desteği de ekledi. Meta ayrıca, OpenSea’den koleksiyonlar için bilgilerin artık platformda görüntülenebileceğini de duyurdu.

altcoin

Yapılan duyurunun ardından 3 altcoin fiyatı pik yaptı ancak daha sonra fiyatlarda tekrar geri çekilme yaşandı. Polygon son 24 saatte yaklaşık yüzde 9.8’lik bir yükselişle 0,954225 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Solana ise son 24 saatte yüzde 1’lik düşüşle 31,71 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Phantom ise yüzde 4.5’lik bir artışla 0,00006449 dolardan işlem görmeye devam ediyor Meta’nın  web3 yöneticisi Stephane Kasriel, bir blog yazısında şunları söyledi:

Potansiyel olarak 100 milyar dolar değerinde bir içerik oluşturucu ekonomisi, günümüzün web hizmetlerinden daha fazla taşınabilirliğe sahip dijital bir ekonomi olmadan gerçekleştirilemez. Meta’nın devam eden stratejisi, içerik oluşturucuların hayatlarını kazanmalarına yardımcı olmaktır ve şirket 2024 yılına kadar dijital koleksiyon pazarında ücret talep etmeyecek ve blockchain ile ilgili gas maliyetlerini karşılayacaktır.

Altimetre Capital’in CEO’su: Meta’nın yatırımlarının boyutu büyük ve korkutucu

Aralık 2021’de Meta, Horizon Worlds sanal gerçeklik sosyal ağ projesini başlattı ve aynı zamanda Facebook’ta daha fazla kripto reklamı için reklam açtı. Nisan 2022’de ise, şirketin Metaverse’de dahili olarak kullanılmak üzere tasarlanmış, Zuck Bucks olarak adlandırılan dijital bir para birimi düşündüğüne dair raporlar ortaya çıktı. Ancak o zamandan beri projede daha fazla güncelleme görülmedi. Mayıs ayında şirket, Meta Pay adı verilen kripto para birimleri ve dijital varlıkları destekleyen bir ödeme işleme platformu için beş ticari marka başvurusunda bulundu.

altcoin

Eylül 2022’de şirket, 2,9 milyar kullanıcının sahip oldukları dijital koleksiyonları ve NFT’lericüzdanlarını bağlayarak 100 ülkede Facebook ve Instagram’da yayınlayabileceğini açıkladı. Bu arada, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, 11 Ekim’de Meta, diğer şirketleri sanal ortamlarda çalışmaya ikna etmek için bir dizi Microsoft Office 365 ürününü Meta’nın sanal gerçeklik (VR) platformuna getirmek için teknoloji devi Microsoft ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Geçen hafta, Altimetre Capital’in CEO’su ve kurucusu, Meta’nın, metaverse yaptığı yıllık 10 milyar ila 15 milyar dolarlık yatırımını “büyük boyutlu ve korkutucu” olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Facebook Bu 3 Altcoin ile Anlaştı: Fiyatlar Pik Yaptı!