Ethereum Kurucusu: Facebook’un Metaverse Girişimi Başarısız Olacak!

259

Kripto para piyasalarının ünlü isimlerinden olan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Metaverse kavramı hakkında yorumlarda bulunarak, Facebook gibi teknoloji devlerinin Metaverse’ün temellerini atmakta zorlanacağını düşünüyor. İşte detaylar…

Buterin : “Facebook’un Metaverse girişiminin başarılı olma ihtimali çok düşük!”

ETH kurucusu Vitalik Buterin, Pazar günü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda gelişmekte olan Metaverse sektörünün geleceği ve Metaverse inşa etmek isteyen işletmelerin başarılı olma ihtimalinin düşük olduğu hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca Buterin, “‘Metaverse’ gerçekleşecek, ancak metaverse’i kasıtlı olarak inşa etmeye yönelik mevcut kurumsal girişimlerin hiçbirinin başarılı olacağına inanmıyorum” sözlerinde bulundu.

Bir diğer yandan daha önce de kriptoarena.com olarak isminden söz ettiğimiz 28 yaşındaki Kanadalı programcı, Dean Eigenmann’ın “metaverse kavramına ilişkin fikirler mantıklı olsa da, bunun Girişim Sermayesi finansmanı yoluyla gerçekleştirileceğine inanmıyor” iddiasına yanıt olarak bunu belirtti. Eigenmann’ın konu hakkındaki sözleri ise, “Bu metaverse saçmalığının çoğuyla uğraşmaktansa World of Warcraft’ta takılmayı tercih ederim.” yönünde oldu.

Dikkat: Bu Metaverse Altcoin Metrikleri Önemli Sinyaller Veriyor!

Öte yandan Artırılmış ve Sanal Gerçeklik teknolojisinin blockchain’ler üzerindeki gelişimi, metaverse tabanına hakim olmaya devam ediyor fakat uzmanlara göre metaverse kavramı halen belirsizliğini koruyor. Uzmanların genel tabirine göre Metaverse, insanların etkileşimde bulunabileceği, iş yapabileceği ve avatarları veya kendilerinin sanal versiyonlarını kullanarak sosyal bağlar oluşturabileceği 3 boyutlu sanal dünyalar ağı olarak tanınıyor.

Mark Zuckerberg Meta için umutlu!

Hatırlayacağınız üzere Facebook, 2021 yılının sonlarına doğru Metaverse’i benimsemeye yönelik geçişin bir parçası olarak yeniden adlandırılarak “Meta” ismini almıştı. Bu da onu Metaverse’e ilgi gösteren en büyük kurumsal yatırımcı haline getirmişti. Bir diğer yandan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, sürekli sanal dünyaya atıflarda bulunan Facebook için yorumlarda da bulundu. Buterine göre, Sanal dünya odaklı işletmeler kesinlikle başarısız olacak, bunun nedenini ise insanların ne istediğini belirlemek için çok erken olması olarak açıklıyor.

Bu Metaverse Coin, Zarara Uğrayan Yatırımcılarına İade Yapacak!

Bir diğer yandan McKinsey & Co. tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, Metaverse’in değeri 2030 yılına kadar 5 trilyon dolara ulaşabilir. Bu, Metaverse’in zaman içinde çeşitli endüstriler ve işletmeler üzerindeki tahmini etkisini gösteriyor. Konu hakkında Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Metaverse’i çeşitli nedenlerle “büyük bir fırsat” olarak nitelendiriyor ve dijital alanda gelişen platformların “zaman içinde trilyonlarca olmasa da yüz milyarlarca doların kilidini açacağını” iddia etti. Perşembe günü şirket, Metaverse’e odaklanan Reality Labs segmentinin üç ayda bir 2.81 milyar dolarlık zarara uğradığını duyurdu. Sonuç olarak, bölümün bugüne kadarki zararları şaşırtıcı bir şekilde 5,78 milyar dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak bitcoinist
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku