Eylül ayında, Bitcoin almalı mı yoksa satmalı mı? 

0 0

Prudential Securitiesin eski CEOsu George Ball BTCnin bu hafta daha yüksek işlem görmeye başlayabileceğine inanıyor.

Ancak teknik göstergeler fiyatta daha derin bir geri çekilmeye işaret ediyor.

Teknik olarak 9 bin 700 doların altındaki potansiyel bir hareketle etkinleştirilebilecek bir ayı flama formasyonunun  8 bin dolarlı seviyeleri de işaret ettiği bir gerçek. Yani teknikler önümüzdeki günlerde ve haftalarda düşüş eğiliminin devam edeceğini gösteriyor.

Analiz: Bir ralli mümkün mü?

Bitcoin fiyatı geçen hafta bazı keskin fiyat dalgalanmaları kaydetti ve yatırımcıları tetikte tuttu. Fiyat ağırlıklı olarak 10 bin dolar seviyesinin etrafında hareket etti.

Prudential Securitiesin eski CEOsu George Balla göre bu hafta dünyanın bir numaralı kripto para birimi için çok önemli olabilir. Ball İşçi Bayramını (7 Eylül Pazartesi) Bitcoin kabulü ve yatırımı için olası bir dönüm noktası olarak nitelendirdi.

İşçi Bayramından sonra BTC fiyatının yükseleceğine dair beklentilerini dile getirerek mevcut küresel piyasaların “yaz sersemlemesine” hapsolduğunu ve yatırımcıların bu ay olacağını düşündüğü “kıvılcım” beklediklerini belirtti.

Kripto yatırımcıları arasındaki endişeler hisse senedi piyasalarında S&P 500ü altı hafta içinde ilk haftalık kaybına gönderen keskin bir satışın ardından bu hafta arttı. Nasdaq ise mart ayından bu yana en kötü haftalık sonuçlarını kaydetti.

Cuma günü Bitcoin temmuz ayının sonundan bu yana ilk kez 10 bin doların altına düştü ve Bitcoinin altın gibi güvenli bir limana dönüştüğünü savunan bir dizi Bitcoin yatırımcısına zarar verdi.

Bitcoin ve kripto para borsası Bitfinexin CTOsu Paolo Ardoino “Bitcoinin oynaklığı bir varlık sınıfı olarak önemli bir özelliktir” dedi.

Bununla birlikte son fiyat dalgalanmalarına rağmen birçok Bitcoin yatırımcısı kripto para biriminin bu haftaki beklentileri konusunda hala iyimser.

Teknik analiz: Bitcoin fiyatı düşmekle tehdit ediyor

Analistlerin aksine teknikler BTC fiyatının bu hafta yükselebileceğinden pek de umutlu görünüyor. Satıcılar bir mola vermeye ve lider kripto para birimini 10 bin doların altına itemeye çalışıyor.

 Özellikle fiyat hareketi kısa bir konsolidasyon döneminden sonra düşüş eğiliminin daha da düşebileceğine işaret eden günlük grafikte bir ayı flaması yaratıyor.

Bu kalıbın aktif hale gelmesi için Bitcoin fiyat hareketinin kırılması ve 9 bin 700 doların altına kapanması gerekir. Bu durumda bir ayı flamasının ölçülen hedefi 8 bin 100 doları gösteriyor. Satıcılar şu anda 10 bin 278 dolardan işlem gören 100-DMAnın altında bir günlük kapanışla artırılabilir.

Sonuç olarak

Bitcoin geçen hafta dalgalı bir seyir izledi ve teknikler dünyanın en büyük dijital varlığı için düşüş formunun devam edebileceğinin sinyallerini veriyor ancak bazı yatırımcılar dünyanın en büyük dijital parasının İşçi Bayramından sonra yükselmeye başlayabileceğine inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku