EthicHub (ETHIX) Nedir?

4

EthicHub (ETHIX), DeFi ile üretken ekonomi arasında köprü kuran bir tokendir. EthicHub (ETHIX) Nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz.

EthicHub (ETHIX) Nedir?

EthicHub, ilk Yenileyici Finans (ReFi) çözümüdür; sürdürülebilen bir etki için kredi sağlamalarına yardımcı olur. DeFi, kitle teminatıyla desteklenen bir kitle kredisi ile dünyayı üretken ekonomiye bağlayan rejeneratif uygulamalarla gerçek farmerlara geri kazandırıyor. Dünyanın her yerinden borç verenler, blok zinciri teknolojisinin ve akıllı sözleşmelerin gücünden yararlanmaktadır. Bununla birlikte banka hesabı olmayan küçük farmerların üretkenliğine yatırım yapılabiliyor. Bununla birlikte EthicHub’ın tazminat sistemi tarafından etkinleştirilen, minimum risk kredileriyle uygun sermayeye erişim sağlanıyor.

Borç verenin sermayesine, kendi tokeni olan ETHIX’i stake etme şeklinde likit bir teminat sağlanıyor. EthicHub protololü aracılığıyla farmerlara ödünç sermaye verilebiliyor. Ayrıca farmerların kredilerini güvence altına almak için onlar adına Ethix şeklinde teminat alabiliyor. Bununla birlikte EthicHub farmerlara katma değerli pazarlara erişim sağlıyor. Böylece tedarik zincirindeki en zayıf halka olmuyorlar.  

ETHIX Token Nedir?

Farmerlar, kredilerini likit bir kitle teminatı ile güvence altına alması DeFi’yi etkili üretken ekonomiye bağlar. EthicHub, ETHIX adlı bir ERC-20 token kullanmaktadır. Bununla birlikte paylaşılan değer üretme modelinde ekosistemdeki tüm paydaşlara fayda sağlamak için teşvik döngüsünü sürdürmektedir.

ETHIX’in ana özelliği, geleneksel finansal sistemden dışlanan küçük ölçekli farmerların finansmanını güvence altına almak için toplu teminat sağlamaktır. Ayrıca likit teminat sağlayarak borçlu profillerin risk algısının ortadan kaldırılması, sunulan finansal kaynakların hacmini artıracaktır.

ETHIX, ağ etkisi değer yaratımını ekosisteme en çok katkıda bulunan aktörler arasında yeniden dağıtarak ekosisteme değer katan davranışları teşvik eder. Ayrıca farmerlara işletme sermayesi sağlayan borç verenler, ETHIX’i riske attıklarını kanıtlar ise daha yüksek bir faiz oranı elde edeceklerdir. Krediye erişim için teminatın bir kısmını stake eden yaratıcılar, borç geri ödendikten sonra token değerini artıracaktır. Oluşturucular adına teminat veren denetçiler, geri ödenen kredilerin %2’sini kazanır. Ayrıca bunların stake edilen tokenleri, CS’yi daha güçlü ve daha güvenli hale getirmeye katkıda bulunmaktadır.

Borç verme platformundaki her kredi, CS’nin ETHIX’teki kredinin küçük bir yüzdesini satın almasına katkıda bulunmaktadır. Ayrıca bunun için sürdürülebilen bir talep oluşturmaktadır. ETHIX’i hareketsiz hale getiren tüm kullanıcılar, CS’yi daha güçlü ve daha güvenli hale getirmeye katkıda bulunur. Bununla birlikte teşvik edici ETHIX ile ödüllendirilirler. ETHIX’e likidite sağlayan kullanıcılar da teşviklerle ödüllendirilir.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku