CUDOS (CUDOS) Nedir?

4

CUDOS (CUDOS), zincir içi ve zincir dışı kaynaklar arasında köprü kuran merkezi olmayan bir bilgi işlem katmanıdır. CUDOS (CUDOS) Nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz.

CUDOS (CUDOS) Nedir?

CUDOS, blok zincirlere Turing bilgi işlem ve harici veri sağlayan çok zincirli Layer 2 çözümüdür. Blok zincirleri değişmez oldukları için yapabilecekleri şeylerde genellikle sınırlı oldukları anlamına gelmektedir. Bu, kullanımlarını kısıtlayıp başka bir çözüm olmadan DeFi gibi kullanım alanlarını yok etmektedir. Ayrıca CUDOS, blok zincirlerinin dış verileri, API’leri ve hesaplamayı sağlamak için blok zinciri ile dış dünya arasında bir köprü sağlamaktadır.

CUDOS’un Kurucuları Kimlerdir?

CUDOS, daha önce İngiltere’nin internet altyapısının %1’ini desteklemek için büyüyen bir veri merkezi, bulut ve ağ altyapısı sağlayıcısı olan C4L’yi kuran ödüllü girişimci Mathew Hawkins tarafından kuruldu. Mathew, daha önce donanımda başardığını, yazılımda altyapı hizmetleri oluşturmak için Cudo ve CUDOS ağını başlattı.

Yönetici ekibin, 25 yılı aşkın bir süredir finansal hizmetler ve teknoloji şirketleri arasında bölünen ölçeklendirme ve SaaS konularında geçmişleri vardır. Ayrıca danışmanlar kurulunda, Bank of America’nın eski MD’si David Juxon, Sony Entertainment’ın eski başkanı Chris Deering, AMD blok zinciri direktörü Joerg Roskowetz, Uber ve Alibaba’nın ilk yatırımcısı Maggie Fang da yer almaktadır.

CUDOS’u Benzersiz Yapan Nedir?

CUDOS, zincir içi ve zincir dışı altyapı tüketicilerine hizmet sağlayan merkezi olmayan bilgi işlem ağıdır. Cosmos blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Bununla birlikte güvenli BFT konsensüsü için Tendermint protokolünü kullanmaktadır. CUDOS doğrulayıcı ağı, daha yoğun iş yüklerini temeldeki Layer 3 Cudo platformuna tahsis edebilmektedir. Ayrıca küresel olarak dağıtılan ve oldukça güvenli bir ağ sağlayacaktır.

Ağının Güvenliği Nasıl Sağlanır?

CUDOS Ağı, fikir birliği motoru olarak Bizans Hata Toleranslı Bonded Proof of Stake mekanizmasını kullanır. Ağdaki doğrulayıcılar, işlemlerin doğrulanmasından güvenli ve son derece güvenilir bir şekilde belirli miktarda CUDOS’u paylaştırır. Ayrıca CUDOS Ağı bunu başarmak için , minimum %95 çalışma süresini teşvik etmek, çifte işaret veya diğer kötü oyuncu davranış biçimlerini gerçekleştirdiği bilinen doğrulayıcıları hızla ortadan kaldırmak için Cosmos SDK’nın stake, slashing ve yönetişim modüllerinden yararlanır.

CUDOS (CUDOS) Nereden Alınır?

CUDOS (CUDOS) ile işlem yapılan en büyük borsalar KuCoin, Huobi Global, Gate.io ve Crypto.com Exchange’dir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku