Ethereum Yeni ATH’nin Eşiğinde: İşte Kritik Direnç Noktası!

311
Ethereum (ETH) sonunda ETH/BTC grafiğinde 0.08 BTC’nin üzerine çıktı. Bu yükseliş ile lider altcoin, Bitcoin’e karşı önemli kazanımlar elde etmeye ve altcoin piyasasını yeni zirvelere taşımaya hazır olduğunun sinyalini veriyor.

Tek önemli direnç, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.868 dolar

Ethereum’da meydana gelen bu yükseliş çok önemli çünkü bir ETH 0.15 BTC iken 2017 zirvesine geri dönen bir direnç çizgisini temsil ediyor. Ethereum, fiyatı ivme kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.868 dolardan sadece yüzde 3 geride. Bu nedenle, mevcut destek 4.350 dolarda bulunuyor ve direnç ATH ile temsil ediliyor. BTC karşısında büyük kırılma göz önüne alındığında, ETH rallisine devam edecek gibi görünüyor ve şu anda kalan tek önemli direnç tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.868 dolar seviyesi. Fiyat yükseldikçe, işlem hacmi de arttı, bu yükseliş ve bir güç gösteriyor. Özellikle ETH kilit dirence yaklaşırken, hacmi yakından izlemek önemli hale geliyor.
Günlük RSI yükseliyor ve aşırı alım bölgesine (>70) ulaşana kadar yükselmek için bolca alana sahip.
MACD, dün çok önemli ve Ethereum için yeni bir rallinin başlangıcını vurgulayan bir yükseliş  gerçekleştirdi. Bu en son 1 Ekim’de ETH’nin yüzde 64 yükseldiği ve aynı zamanda mevcut tüm zamanların en yüksek tarihi olan 10 Kasım’a kadar gerçekleşti. Ethereum için mevcut piyasa hissi, yükseliş yönünde. ETH’nin bu ivmeyi koruması ve kilit direnci aşması önemli. Ethereum’un Bitcoin grafiğindeki kırılması ve mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.868 dolardan yüzde 3’ten az olması, Ethereum’un muhtemelen yeni bir ralli için hazır olduğunu gösteriyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkabilirse, hızlı bir fiyat artışına yol açabilecek fiyat keşfine girecek.

Devasa şirket, Ethereum ETF’i başvurusunda bulundu

Kripto para piyasasındaki en güçlü söylentilerden bir tanesi, 2021 sona ermeden olası bir Ethereum ETF’sinin onaylanması. Yatırım şirketi Kelly, temel varlık performansını izlemek ve Ethereum’a yatırım yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcılar için vadeli kontratlara dayalı Ethereum ETF’i başvurusunda bulundu.

Teknik Analistten Kritik Ethereum ve Altcoin Sezonu Yorumu: Bu Şart !

 Başvuruya göre SEC ve şirket, Ethereum ve Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin yeni bir varlık sınıfı olduğunu ve bu nedenle varlığın fiyatında hızla düşüşüne yol açabilecek beklenmedik bir piyasa volatilitesinin riskinin bulunduğu konusundan hemfikir. Bu riskten ötürü, fon  tüm yatırımcılarını ilk yatırımlarını yüzde 90’a kadar kaybedebilecekleri konusunda uyaracak. 2018 yılında ETH, değerinin yaklaşık yüzde 90’ının kısa vadede kaybetmişti. Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku