Powell’dan Kritik Açıklama! Karantinalar Bitcoin (BTC)’i Nasıl Etkileyecek?

760
Koronavirüs’ün yeni varyantı Omicron’un yayılmasıyla, küresel çapta endişe artıyor. Japonya, ülkeyi dış dünyaya karşı tamamen kapattı. Yeni varyantın mevcut aşılara dirençli olduğu kanıtlanırsa, 2020 başlarındaki küresel karantinalara benzer bir döneme geri dönebiliriz. Peki bu gelişme Bitcoin (BTC) fiyatını nasıl etkiler?

 

FED Başkanı: ”Omicron varyantının ortaya çıkması, istihdam ve ekonomi için risk oluşturuyor”   Yüksek enflasyon, Bitcoin’e yarayacak!

 FED, yeni varyantın yayılmasından endişe duyuyor. Federal Rezerv için ekonomik toparlanma ve enflasyona giden süreç bir kez daha “belirsiz” bir hal aldı. FED Başkanı Powell dün yaptığı konuşmada, Kovid-19 vakalarındaki son artış ve Omicron varyantının, istihdam ve ekonomi için risk oluştururken, enflasyon için belirsizliği artırdığını söyledi.  FED, kontrolsüz enflasyon artışını durdurmak için  daha fazla para basıyor. Federal Rezerv muhtemelen ekonomik toparlanma planını yeniden gözden geçirecek ve önceden tahmin edilen tarihlerde bazı değişiklikler yapılacak. O zamana kadar piyasalar, altın ve Bitcoin gibi riskten korunma varlıklarına odaklanabilir. Pandemi, Bitcoin’in yatırım getirisine dayalı en etkili yatırım olduğu kanıtlandığından, bu Bitcoin’in yükseliş trendi için yeni bir fırsat olabilir.
Virüs 2020’nin başlarında küresel olarak karantinalara neden olduğundan, Bitcoin’in fiyatı yeni varyantların keşiflerine tepki gösteriyordu. Örneğin, Dünya karantinada olduğundan ve küresel olarak durum kritik olduğundan, ilk 4 varyant en yüksek etkiyi gösterdi. Delta varyantı Nisan 2021’de keşfedildi, kısıtlamalar daha az katıydı ve BTC’nin düşüşüne neden olan başka faktörler vardı. Delta varyantı keşfedildiğinde, dünya Merkez Bankaları ekonomik toparlanmanın öngörülebilir ve kontrol altında olduğunu ilan ediyorlardı. Ancak, belirsizlik yeniden arttığı için Omicron şimdi durumu değiştiriyor.

Karantinalar, Bitcoin için iyi bir gelişme

Karantinalar uygulanırsa, kripto para piyasasında yüksek bir oynaklığa ve yeni bir yükseliş trendine tanık olacağız. Metaverse tabanlı kripto paralar, yine revaçta olacak ancak piyasayı yine Bitcoin yönetecek. Bitcoin’in korku ve açgözlülük endeksi, kripto para yatırımcıları tarafından kullanılan ana göstergelerden biridir. Piyasa duyarlılığı geçen haftadan beri korku içinde. Korku göstergesi, çoğunlukla profesyonel trader’lar tarafından bir satın alma sinyali olarak kullanılır.

  Günlük BTCUSD grafiği, BTC’nin yaklaşan bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Günlük BTCUSD grafiğindeki MACD ve RSI göstergeleri çok yükseliş gösteriyor. MACD yukarı döndü ve sinyal çizgisini geçmek üzereyken, RSI en düşük destek seviyesinde. Bu ortamda, BTC fiyatı 70 bin doların üzerine çıkabilir. Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxempire.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku