Sektörde Bir İlk: Meme Altcoin Burj Khalifa’da Tanıtılacak!

153
Elon Musk’ın Shiba Inu köpeğinden ilham alan meme tabanlı altcoin Floki Inu (FLOKI), pazarlama ve reklam çalışmalarını hızlandırıyor.

Bir ilk gerçekleşiyor

Geçtiğimiz ay Londra’daki metro ve otobüslerde yerini alan FLOKI, Dubai’deki dünyanın en yüksek binası olan efsanevi gökdeleni Burj Khalifa’da tanıtılacağını duyurdu. Reklam kampanyası ile, Floki Inu, Orta Doğu’da da varlığını genişletmeyi ve ivme kazanmayı hedefliyor. FLOKI’nin logosu, Birleşk Arap Emirlikleri’nin ulus günü kutlamaları olan 3 Aralık’ta gökdelene yansıtılacak. Burj Khalifa’nın en önemli özelliği şüphesiz bugüne dek inşa edilmiş dünyanın en yüksek binası olması. 829,8 metre yüksekliğiyle tüm Dubai’yi hatta neredeyse Birleşik Arap Emirlikleri’nin tamamnını buradan görmeniz mümkün. Altcoin, küresel çapta yatrımcı sayısını artırmaya devam ediyor.

 

Bu gelişme aynı zamanda bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Burj Khalifa’da, ilk kez bir kripto para reklamı yayınlanacak ve bu da sektörün daha da meşrulaştırılması anlamına geliyor. Dogecoin ve Shiba Inu ile rekabet eden altcoin projesi, aynı zamanda çeşitli futbol kulüpleriyle de ortaklık kurdu. Floki Inu, Londra’daki reklamlar nedeniyle ağır eleştirilere maruz kaldı.

 

İngiliz Yeşiller Partisi, altcoin reklamı için harekete geçti: riskli ve etik değil!

Önde gelen İngiliz gazetelerinden The Guardian ilginç bir habere imza attı. Kripto para piyasasında meme tabanlı altcoin çılgınlığı yaşanırken,  Londra metrosu ve şehrin semboli çift katlı kırmızı otobüslerde, meme tabanlı altcoin Floki Inu için bir reklam kampanyası başlatıldı. Kampanya,  FLOKI’yi bir sonraki Dogecoin (DOGE) ilan ediyor. Ancak, bu durum ülkede büyük bir tartışmaya neden oldu.
Floki Inu Fiyat Analizi: Kısa Vadede Yeni ATH Mümkün mü?
 
Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, 2009’da Bitcoin’in doğuşundan sonra, binlerce kripto para birimi piyasaya girdi. Özellikle, Dogecoin  ve Shiba Inu gibi tartışmalı projelere yönelik büyük ilgi otoriteler için tedirginlik yarattı. Kripto paraların Birleşik Krallık’ta regüle edilmediği gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, finansal otoriteler her fırsatta kripto karşıtlığını dile getiriyorlar. Yeşiller Partisi Londra Meclisi üyesi Siân Berry, Londra belediye başkanı Sadiq Khan’a altcoin FLOKI‘nin reklam kampanyasıyla ilgili bir soru yöneltti. Berry şu ifadeleri kullandı:
Bu reklam, finansal bilgisi olmayan yatırımcılar için büyük risk teşkil ediyor. Bu reklamın onaylanması, metro ve otobüslerde yer alması uygun değil. Şehir olarak insan sağlığına zararlı yiyecekler ve topluma ekonomik olarak zarar verebilecek reklamlar için sıkı kurallarımız var. Sizce bu büyük bir risk değil mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku