Açıklandı: İşte Ethereum’un Düşüşünün Arkasındaki Neden!

258

Ethereum [ETH] , kısa bir rahatlama rallisinin keyfini çıkardıktan sonra, Haziran’ı ayın son beş gününde yüzde 27’lik bir düşüş baskısı ile kapattı. Haziran ayının düşüş eğilimi, lider altcoin’in 1.000 doların altına düşmesine ve ardından da bir geri çekilmeye neden oldu. Bu, 1.000 dolar fiyat seviyesinde güçlü bir satın alma desteğinin işareti olabilir mi?

RSI aşırı satış bölgesinin hemen üzerinde

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Haziran, yakın tarihte ETH için en düşüşlü aylardan biriydi. Ayın başındaki aylık en yüksek seviyesi 1.972 dolardan 18 Haziran’da aylık en düşük seviyesi olan 881 dolara düştü. ETH aynı ayda iki kez 1.000 doların altına sarktı. Her iki örnek de aynı fiyat seviyesinin üzerinde hızlı bir toparlanma sağladı. ETH’nin Haziran ayı sonu performansı, fiyatın daha düşük olduğunu, RSI’nin aşırı satım bölgesinin hemen üzerinde olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, satışlara rağmen MFI’nin yükselişi, yatırımcıların ETH’yi daha düşük fiyatlarla satın aldığını doğruluyor.

ethereum

ETH adreslerine bakıldığında, birikimin son 24 saatteki satışlardan daha ağır bastığını ve bunun 1.000 dolara yakın güçlü bir destekle sonuçlandığını doğruladı. Bununla birlikte, değişken piyasa koşullarını yansıtan aktif adreslerin azaldığını da ortaya koyuyor. Aktif adresler 29 Haziran’da 402.586’dan 30 Haziran’da 212.569’a keskin bir düşüş yaşadı. Gönderme adresleri (ETH’yi boşaltan adresler) aynı dönemde 182.304’ten 92.459’a düşürüldü. ETH’nin alıcı adresleri 29 Haziran’da 209.268’den 30 Haziran’da 94.002’ye düştü. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, son 24 saatte alıcı adreslerin gönderen adreslerden biraz daha ağır basmış olmasıdır.

3. Çeyreğin ilk ayında Ethereum fiyatının nasıl şekilleneceğini görmek ilginç olacak

Balinalar bile düşüşü satın alıyor. İkincisi, 27 ile 30 Haziran arasında önemli bir artış kaydetti.  ETH’nin son satışı, long pozisyonların tasfiyesinden kaynaklanan yoğun satış baskısı ile karakterize edildi. Haziran ayının önceki üç günü, 27 Haziran’da 11 milyon doların biraz üzerinde olan tasfiye sayısında 30 Haziran’a kadar 48.37 milyon dolara bir artışla sonuçlandı. Buna karşılık, ETH’nin Haziran ortasındaki fiyat çöküşü sırasındaki tasfiye sayısı 136.5 milyon dolara ulaştı. Bu, en son olumsuz yönde kaldıraçlı long pozisyonların tasfiyesinden daha az satış baskısı bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

ethereum

Vadeli işlem uzun tasfiye metriği, ETH’nin son satışlarının neden Haziran ortasındaki satışlar kadar şiddetli olmadığını ortaya koyuyor. Ayrıca, sağlıklı birikim daha yüksek düşüşlere katkıda bulunmuştur. Şimdi, 3. çeyreğin ilk ayında ETH’nin nasıl şekilleneceğini görmek ilginç olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku