Kripto Para Piyasasında Yaşanan Düşüşte 1.4 Milyar Dolar Tasfiye Oldu

0 92

Son 24 saatte, kripto para piyasası gerileme yaşarken yaklaşık 300.000 yatırımcının pozisyonu tasfiye edildi.

Kripto metrik platformu ByBt’ye göre, kripto para piyasası kırmızı bölgeye girerken bugün yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde pozisyon tasfiye edildi.

Bugün erken saatlerde, Bitcoin’in fiyatı sabah 58.660 dolardan 55.800 dolara seviyesine kadar düştü ve çoğu kripto para birimi de lider kripto parayı takip etti.

O zamandan beri, hem long hem de short pozisyonlarda tasfiye edilmiş toplam miktar 1.38 milyar dolara ulaştı.Bu tasfiyelerin yüzde 90.85 gibi büyük bir çoğunluğunu long pozisyonlar oluşturuyor.

Tasfiye, trader’ların açmış oldukları pozisyonun aksi yönde gitmesi sonucu borsalarda başlatılan otomatik pozisyon kapanmalarıdır. Birçok kripto para trader’ı daha fazla para kazanmak adına, yüksek kaldıraçlı işlemleri tercih ediyor. Kaldıraç ne kadar yüksek olursa, pozisyonun kapanmasını sağlayan fiyat hareketi o kadar az olur.

Kripto para borsaları arasında Binance, 676,3 milyon dolar likidite ile başı çekiyor. Onu, Bybit (286,14 milyon dolar) ve Huobi (205,45 milyon dolar) izledi. Diğer kripto para ticaret platformları, 86 milyon dolar veya daha az miktarda pozisyonu tasfiye etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku