Ethereum Tabanlı Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor!

62

Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin, daha geniş kripto piyasası gerilemesine karşı ayakta kalarak, son yedi gün içinde büyük ralliler düzenliyor. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Bu altcoin piyasaya meydan okuyor

Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin olan Ethereum Name Service’in altcoin projesi ENS, sadece bir hafta içinde yaklaşık yüzde 86’lık devasa bir yükseliş yaşadı ve son yedi günün en düşük seviyesi olan 14.24 dolar, son yedi günün en yüksek seviyesi olan 26.50 dolara yükseldi.

altcoin

Ethereum Name Service, kullanıcıların ikincil piyasada alınıp satılabilen, değiştirilemez tokenler (NFT) biçiminde özelleştirilmiş Ethereum adresleri ve Web 3.0 alanları oluşturmasına olanak tanıyan bir hizmet. Ayrıca kripto trader’larının cüzdan adreslerini uzun sayı ve harf dizilerinden hatırlaması kolay isimlere kadar basitleştirmelerini sağlıyor. Projenin web sitesinde şu sözlere yer veriliyor:,

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blockchain’ine dayanan dağıtılmış, açık ve genişletilebilir bir adlandırma hizmeti/sistemidir. ENS’nin görevi, ‘alice.eth’ gibi insan tarafından okunabilen adları, Ethereum adresleri, diğer kripto para birimi adresleri, içerik karmaları ve meta veriler gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşlemektir.

OpenSea: ENS satışları hızla artıyor

Önde gelen NFT pazarı OpenSea, ENS satışlarının son yedi gün içinde yüzde 5,341,61 gibi büyük bir hızla arttığını bildirdi; bu durum yatırımcıların gelecekte daha yüksek teklifler alma potansiyeline sahip ETH alan adlarını satın almak için yarıştıklarının aslında büyük bir kanıtı. ENS ayrıca, ETH kayıtlarına olan ilginin geçen ay hızla arttığını ve yeni kayıtlar, ücretler ve protokol gelirlerini artırdığını belirtti. Nisan 2022 ENS istatistikleri şu şekilde:

– 163.000 yeni ETH kaydı (toplam ~990.000 ad)
– Ücretlerde 2.660 ETH (önceki en iyi ay olan 21 Kasım’dan 900 ETH’ye kadar)
– ~7,8 milyon dolarlık protokol geliri (hepsi DAO’ya gidiyor)
– En az 1 ENS adına sahip 38.000 yeni ETH hesabı (toplam 387.000).

Ethereum Name Service, 4 Nisan 2016 tarihinde Ethereum Vakfı’nda geliştirici olarak çalışan mühendis Nick Johnson tarafından oluşturulan bir proje. Proje, tüm geliştiricilerin de onayını almasının ardından4 Mayıs 2017’de piyasaya sürüldü. Proje şu an True Names LTD tarafından yürütülmektedir ve herhangi kâr amacı gütmemektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku