Shiba Inu ve 2 Metaverse Altcoin Balina İstilasında!

102

Yeni veriler, dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinalarının, özellikle Shiba Inu biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Balinalar ayrıca, 2 metaverse altcoin projesine yöneldi.

 

Ethereum balinaları, SHIB, SAND ve MANA biriktiriyor

WhaleStats’ın en son rakamları, borsa dışı en zengin 100 Ethereum adresinin yatırım davranışını ortaya koyuyor. Balina izleme web sitesi, ortalama Shiba Inu varlıklarının 9.818.431 dolar değerinde  olduğunu gösteriyor. Bu veriler,  SHIB’i ETH’nin kendisi dışında balinalar arasında en büyük altcoin varlığı yapıyor. WhaleStats ayrıca, son 24 saat içinde balinaların, 63 bin dolar karşılığında ortalama 30 bin SAND satın alarak sanal dünya platformu The Sandbox’ı tercih ettiğini bildirdi. Balina cüzdanları ayrıca 3D sanal gerçeklik dünyası Decentraland’a (MANA) da ilgi gösteriyor, çünkü platform MANA’nın  şu anda balinalar arasında en yaygın olarak tutulan kripto varlığı olduğunu bildirdi. Genel olarak, MANA toplam balina varlıklarının yüzde 2.29’unu oluşturuyor.
Lider altcoin Ethereum’un kendisine ve dolara sabitlenmiş stablecoin’e ek olarak, mega balinaların ilk 10 tercihinde, popüler FTX kripto para borsasının tokeni olan FTX Token (FTT) de bulunuyor. Devasa Ethereum cüzdanları, 8.898.439 dolar değerinde ortalama 226.394 FTT tutuyor. Zengin yatırımcılar ayrıca 1.987.571 dolar değerinde 1.816.554 MATIC de tutuyor. Son zamanlarda, kripto analitik firması Santiment, en zengin Ethereum yatırımcılarının dört aylık hareketsizlikten sonra yoğun bir şekilde ETH biriktirmeye başladığını bildirdi. 1.000 ila 10 bin Ethereum tutan balinalar, aniden toplam 142 bin ETH aldı.

   5 altcoin, Nisan ayında piyasaya meydan okudu

Piyasada meydana gelen konsolidasyonun büyük bir kısmı, artan enflasyon, yavaşlayan ekonomik büyüme ve son iki yılın düşük faiz oranlarının sona ermesiyle ilgili tedirginliklere bağlanabilir. Ağır kayıplar sadece kripto piyasasıyla sınırlı kalmadı, hisse senetleri de keskin bir şekilde düştü. S&P 500 Nisan’da yaklaşık yüzde 9 düştü. Ancak Bitcoin ve Ethereum gibi büyük tokenler Nisan ayı boyunca yaklaşık yüzde18 oranında düşerken, bazı küçük sermayeli altcoin projeleri, değer kazandı.  ApeCoin (APE) ve STEPN (GMT), ilk 100 kripto para arasında göze çarpan projeler oldu ve APE yakın zamanda ilk 50’ye girdi. Solana merkezli STEPN, koşu ayakkabısı üreticisi ASIC’lerle ortaklık kurma kararının  ardından yüzde 90’dan fazla artışla Nisan ayında açık ara en iyi performansı gösterdi. Altcoin ayrıca yakın zamanda Binance ve Coinbase’e listelendi.
 Ek olarak, NFT pazar yeri OpenSea, projenin önemli bir temeli olan STEPN‘in spor ayakkabı NFT’leri için destek ekledi. ApeCoin’in kazançlarının büyük bir kısmı, Yuga Labs’ın yaklaşmakta olan metaverse projesi Otherside’ın piyasaya sürülmesiyle ilgili yaygın spekülasyonların ortasında, son iki hafta içinde geldi. Altcoin, son iki hafta içinde neredeyse iki katına çıktı ve Nisan ayında yaklaşık yüzde 65 arttı. Otherside, dün sanal arazi satışına başladı ve arsa başına 305 ApecCoin sabit bir fiyat talep etti. Talep o kadar yüksekti ki Binance, arz sıkışıklığı nedeniyle tokenin lending özelliğini askıya aldı. Monero (XMR), Frax Share (FXS) ve Kava (KAVA), Nisan ayında değer kazanan altcoin projeleri oldu
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku