Bitcoin ve Dogecoin Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Seviyeler!

47

Bitcoin (BTC) fiyatı, yükseliş trendini 48 bin dolara kadar sürdüremedi ve  44 bin dolar seviyesindeki desteği tutyama çalışıyor. Dogecoin (DOGE)’de, teknik göstergeler kısa vadede fiyatın daha da fazla düşeceğini gösteriyor. Kripto para piyasası, hafta sonu ve Pazartesi günkü etkileyici kazanımların ardından bocalamaya başladı. CoinGecko’nun verilerine göre, toplam piyasa değeri 2 trilyon doların altına geri döndü. Bitcoin, özellikle ayılar fiyatı 44 bin dolara çekmeye çalışırken, düşmeye devam ediyor. BTC, 45 bin doların üzerine çıktı ve boğalar toparlanmayı sürdürmek için çalışıyor.Ethereum 3 bin dolar seviyesine geri dönerken, 2.800 dolar’a düşme riskiyle karşı karşıya. Cardano, Binance Coin ve Ripple da kayıplar yaşıyor.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin, 44 bin dolar seviyesinden toparlandıktan sonra 45 bin doların üzerinde işlem görüyor. Şu anda, boğalar 45 bin dolar’dan destek sağlamaya ve dört saatlik grafikte 46 bin dolar’daki 50 Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) üzerinde acele etmeye odaklanmış görünüyor. Bu hareketli ortalamanın üzerinde işlem yapmak, 40 bin doların altına düşüşü engelleyecek ve fiyatın 50 bin dolara çıkmasını sağlayacak. Ancak trader’lar, ayıların hafta başında 48 bin dolar seviyesinde çizgiyi çektiğini unutmamalı.

Ayrıca, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, endeksin ortalama çizgisinin altındaki son hareketiyle vurgulanan bir satış sinyali veriyor. Bu satış çağrısı bozulmadan kalırsa, ayılar 40 bin dolara doğru yol alırken Bitcoin fiyatı düşmeye başlayabilir.

Dogecoin fiyat analizi

Bitcoin düşerken altcoin’ler de onu takip ediyor. Dogecoin, 0,35 dolar seviyesinde (Ağustos ayının yükseği) düzeltme yaptıktan sonra son savunma hattını test ediyor. Geri çekilme, artan genel baskı nedeniyle sırasıyla 0,32 dolar ve 0,3 dolar seviyelerinde kalamadı. CoinGecko, DOGE’nin 24 saat içinde değerinin yaklaşık yüzde 12 değer kaybederek ve 0.297 dolardan işlem gördüğünü gösteriyordu. An itibariyle, DOGE 0.302 dolar sveiyesinde işlem görüyor.

50 SMA şu anda 0,29 dolarda bulunuyor ve Dogecoin‘e anında destek sağlıyor. Boğalar bu seviyeyi sağlam tutmalıdır; Aksi takdirde, meme tabanlı token sırasıyla 0,28 ve 0,26 ABD dolarını test etmek için düşebilir. MACD’nin 17 Ağustos’ta sunulan büyük bir düşüş sinyali olduğunu unutmayın. Dogecoin, MACD ortalama çizgiye ve negatif bölgeye düştüğü sürece Bitcoin gibi devam eden bir düşüş riski taşıyor. Bitcoin fiyatında meydana gelecek bir yükseliş, DOGE’nin de ivme kazanmasını sağlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku