Ethereum İçin Risk Kapıda! Çöküş mü Geliyor?
Ethereum İçin Risk Kapıda! Çöküş mü Geliyor?

Ethereum İçin Risk Kapıda! Çöküş mü Geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider altcoin Ethereum (ETH) , günün erken saatlerinde 1.850 dolar seviyesinde yer alan desteğinin altına kadar geriledi. 1.800 dolar seviyesinin altında net bir hareket olması durumunda ise ETH’nin daha da düşebileceği belirtiliyor.

Ethereum fiyatı risk altında kalıyor

ETH, 1.950 dolar seviyesinde yer alan direnç bölgesinden yeni bir düşüş başlattı. Fiyat şu anda 1.900 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (MA) altında işlem görmeye devam ediyor. ETH/USD çiftinin saatlik grafiğinde (Kraken üzerinden sağlanan veri akışına göre) 1.920 dolar seviyesine yakın direnç bölgesinde oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi yer alıyor. 1.800 dolar seviyesinin altında net bir hareketin olması durumunda fiyatta düşüş ivmesi kazanabileceği aktarıldı.

Lider altcoin, 2 bin dolarda yer alan direnç bölgesinin altında düşüş bölgesinde kaldı. ETH, düşüş bölgesine ilerlemek adına 1.850 dolarlık destek bölgesinin altında işlem gördü. Düşüşle birlikte, 1.820 dolar seviyesinin yakınından destek bulduğu görüldü. Ethereum fiyatının, şu anda 1.820 dolar fiyat seviyesinin üzerindeki kayıpları konsolide ettiği görülüyor. Fiyat hareketliliğine bakıldığında ise, 1.900 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Ayılar, 1.956 dolardan 1.820 dolar seviyesine düşüşün yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesinin yakınında aktif konumda yer alıyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Yukarı yönde oluşacak ani bir direnç, 1.885 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. 1.956 dolar fiyat seviyesinden 1.820 dolara düşüşün yüzde 50 Fib izleme seviyesine yakın olduğu belirtiliyor. Ana direnç bölgesi şu anda 1.900 dolar ila 1.920 dolar seviyelerinin yakınında oluşuyor. ETH/USD çiftinin saatlik grafiğinde 1.920 dolar civarında dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi de bulunduğu aktarıldı. 1.920 dolar direncinin üzerinde oluşacak net bir hareketlilik sonucunda, fiyatın 1.950 dolar seviyesine doğru ilerleyebileceği belirtiliyor.

ETH’de daha fazla kayıp oluşacak mı?

Pozitif alana geçmek adına fiyatın 1.950 dolar seviyesini aşması gerekiyor. Belirtilen durumda, fiyat seviyesinin 2 bin dolara kadar yükselebileceği aktarılıyor. Lider altcoin projesi, 1.920 dolarda yer alan direnç bölgesinin üzerine ilerleyemezse eğer düşüşler yaşamaya devam edebileceği belirtiliyor. Aşağı yönde ilk destek, 1.820 dolarlık bölgeye yakın.

Bir sonraki büyük destek bölgesi ise 1.800 dolar civarında, bunun altında ise daha fazla kayıp yaşanabileceği belirtiliyor. Bu durumların gerçekleşmesi halinde ise ETH fiyatının 1.760 dolar fiyat seviyesine gerileyebileceği bildiriliyor. Fiyatlarda oluşacak daha fazla kayıp, 1.700 dolar seviyesine doğru bir hareketi başlatabileceği belirtiliyor. Lider altcoin projesi ETH için teknik göstergeler ise aşağıda verilen şekilde:

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD çifti için MACD şimdi düşüş bölgesinde ivme kaybediyor.

Saatlik RSI – ETH/USD çifti için RSI şimdi 50 seviyesinin altında.

Ana Destek Seviyesi – 1.800 dolar seviyesinde yer alıyor

Ana Direnç Seviyesi – 1,920 dolar seviyesinde yer alıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum İçin Risk Kapıda! Çöküş mü Geliyor?