Ethereum (ETH) Ne Zaman 3 Bin Dolar Seviyesine Ulaşacak?

44

Ethereum (ETH)’un fiyatı düşen hacimlere karşı yükselirken, Ether riskleri düşüşe maruz kalıyor, ancak zincir üzerindeki üç önemli gösterge, muhalif bir senaryo öneriyor. Ethereum’un doğal varlığı ETH, önceki seansta iki ayın en yüksek seviyesini geri aldıktan sonra düştü ve son yükseliş rallisinin tükenmek üzere olduğunu gösterdi. Ayrıntılı olarak, ETH/USD paritesi 7 Haziran’dan bu yana ilk kez Pazar günü 2.699 dolarda zirve yaptı. Görünüşe göre, kısa vadeli risk pozisyonuna sahip yatırımcılar, geçici karları güvence altına almak için Ether tepesini sattı ve mütevazı bir aşağı yönlü düzeltmeye yol açtı. Pazartesi günü, Ethereum fiyatları Pazar günü satış risklerini dengelemek için %1,81 artarak 2.600 dolara yükseldi.

Londra hard fork sonrası ETH fiyatı yükselme eğiliminde

Yükseliş, yatırımcıların, özellikle Ethereum’un Londra hard fork güncellemesine giden günlerde- ilk kez- yeni bir taban ücret mekanizması aracılığıyla proje ekonomisine deflasyonist özellikler getirecek olan kripto para birimi için daha yüksek teklifler verebileceklerini gösterdi. Ödeme ağı Mercuryo’nun kurucu ortağı ve operasyon sorumlusu Greg Waisman, Ethereum ağına “daha ​​esnek ve daha ucuz bir ücret yapısı” getireceği ve benimsenmeyi artıracağı göz önüne alındığında, Ether fiyatlarının hard fork sonrasında kolayca 3 bin doların üzerine çıkabileceğini belirtti. Analist konu hakkında şunları söyledi:

Yaklaşan Londra hard fork ile ilgili hype artışı, mevcut fiyat trendini yansıtmıyor. […] Ethereum şu anda bir geri çekilme görüyor; satıcıların, güncelleme sonrası ortaya çıkabilecek bir fiyat pompasını kasten düşürdüğünü doğruluyor.

Boğa üçlüsü

Özel adreslere giren ve çıkan Ether akışlarını izleyen en az üç on-chain gösterge, artan bir yukarı yönlü kurulum öngörüyor. CryptoQuant verileri, borsalardaki toplam Ether rezervlerinin azaldığını gösterdi ve bu da daha az yatırımcının ETH’yi diğer varlıklarla takas etmekle ilgilendiğini gösteriyor. Bu arada, bu borsalardan ETH çıkışı arttı ve yatırımcıların Ethereum (ETH) yatırımlarını Londra hard fork etkinliği çevresinde tutma niyetlerini gösterdi.

Kripto borsalarındaki Ethereum rezervleri

Borsa verileriyle birlikte çalışan üçüncü on-chain gösterge, akıllı sözleşmeleri ile ETH mevduatlarında bir artış gösterdi. Ayrıntılı olarak, kullanıcılar, hisse kanıtı blok zincirinde doğrulayıcı olmak için 32 ETH’yi Ethereum 2.0 akıllı sözleşmelerine aktarabilir. Bunu yaparken, yeni bir Ethereum bloğuna toplu işlem yapmak veya zincirin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için diğer doğrulayıcıların çalışmalarını kontrol etmek üzere ödül almayı bekleyebilirler.

Analistler, potansiyel olarak artan bir talebe karşı aktif Ethereum arzının dolaşımdan çıkarıldığı için altcoin fiyatında yükseliş öngörüyor. Waisman konu hakkındaki görüşlerini şöyle ifade etti:

Artan Ethereum 2.0 mevduatları, Ethereum Blockchain’in gelecekteki potansiyeline büyük bir güven oluşturuyor ve bu da yerel tokeni Ether’in kıtlığını gösteriyor. Durum, kripto paranın fiyatını olumlu etkileyebilir.

Bu olumlu temellerle, uzun vadede tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.360 dolara geri dönüş, Ethereum için daha yüksek bir fiyat hedefi olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku