ABD’deki Ek Vergi Yasa Tasarısı Bitcoin Fiyatını Etkileyecek mi?                                                            

54

Bitcoin (BTC) ağustos ayına güçlü bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, hafta sonu kazançlarını ortadan kaldırdı. Hafta sonu boyunca başlangıçta 42 bin dolara tırmandıktan sonra BTC, haftanın başında 40 bin doların hemen altına düştü. Yazım sırasında Bitcoin fiyatı 39.625 dolar seviyelerinde değişiyor. Lider kripto para, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4’lük bir düşüş yaşayan daha geniş piyasayı da beraberinde sürükledi.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebepleri arasında ABD’nin ek vergi tasarısı sayılıyor

Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebepleri arasında, kripto endüstrisinden 28 milyar dolar almayı amaçlayan son altyapı tasarısı sayılabilir. Tasarı, Cardano’dan Charles Hoskinson gibi pek çok piyasa liderinin daha geniş endüstriyi olumsuz yönde etkileyebileceği uyarısıyla büyük tartışmalara yol açtı. Piyasa analistleri, son düşüşe rağmen fiyat hareketlerini çok fazla önemsemediler. Birkaç kişi hala Bitcoin’in olumlu bir yolda olduğunu gösteriyor. Bunlardan biri, BTC madencileri ve uzun vadeli yatırımcılar arasında popüler olan sürekli birikim modelidir.

CryptoQuant’tan gelen veriler özellikle Bitcoin madencilerin konsolide olduğunu gösteriyor. Bu da olumlu bir hareket beklediklerinin bir işareti olarak yorumlanabilir. Firmanın Madenci Pozisyon Endeksi (MPI) okumasıyla temsil edilen veriler, iki aya yakın bir süredir BTC madencilerinin biriktiğini gösteriyor. En son okuma -0.67 seviyesinde ve 2’lik bir okuma genellikle madencilerden gelen aktif satışı temsil ediyor.

BTC, 6 ayda 90 bin doların üzerine çıkacak

Geçen hafta Santiment, borsalardan rekor düzeyde Bitcoin çıkışını vurguladı. Tarihsel olarak, bu, piyasanın borsalarda artan girişlere tanık olduğu bir zamana kadar yatırımcıların varlıklarını özel cüzdanlarda tutmayı seçmeleri sebebiyle piyasada iyimserlik sinyali verdi. BTC madencilerinin birikim yapmak için uzun vadeli yatırımcılara katılmasıyla bu, bir kıtlığı tetikleyecek ve talebi artıracak. Geçmişte, bu fiyatların artmasına neden oldu.

Piyasada oldukça etkili kişilerin birikmesiyle, bazı uzmanlara göre Bitcoin (BTC) yalnızca yakın zamanda kurulan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin doları yeniden test etmekle yetinmeyecek, aynı zamanda bunu aşmaya devam edecek. Piyasa analisti CryptoBirb’e göre, Bitcoin’in önümüzdeki 6 ay içinde 90 bin ila 120 bin dolar arasında yükselmesi muhtemel. Bu tahmin, önde gelen kripto para biriminin yıl sonuna kadar 100 bin dolarlık yeni bir zirveye ulaşacağını öne süren en iyi analistlerin çoğunluğunun iddialarıyla aynı doğrultuda görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku