Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: ETH İçin Kısa Vadede 2400 Dolar Mümkün mü?

49

Ethereum (ETH) fiyatı Çarşamba günü 2 bin doların altındaki seviyeleri tekrar ziyaret ederek,1.850 dolarlık destek seviyesini test etti. Bu düşüş, piyasadaki genel düzeltme doğrultusunda meydana geldi. Örneğin, Bitcoin (BTC) 31.600 dolara düşerken, Ripple ise kritik 0.6 dolar seviyesinden düşerek 0,59 dolar civarında işlem gördü.

2 bin dolar seviyesi kritik önem taşıyor!

An itibariyle, Ethereum 2 bin dolar’da toparlanma ivmesini kaybettikten sonra 1.987 dolar’dan işlem görüyor. Bu seviyedeki bariyer ürkütücü görünse de, boğalar, hafta bitmeden önce fiyatı  2.400 dolara götürecek büyük bir yükselişe hazır. Ethereum, azalan bir paralel kanalın sınırları içinde yer alıyor. Üst sınır yukarı hareketi sınırlarken orta sınır anında destek sağlıyor. Yatırımcılara ETH’nin 2.400 dolara doğru yol almaya hazır olduğuna dair güvence vermek için 2 bin doların üzerinde bir kırılmanın onaylanması gerekiyor.

Ethereum (ETH)’un kısa vadeli teknik resmine göz atmaya değer. Örneğin, dört saatlik grafikte 100 Basit Hareketli Ortalama (SMA) 200 SMA’nın üzerine çıktığında, bir ”golden cross” (Altın Çapraz) modeli muhtemelen resme gelecektir. Bu, gelen yükseliş trendinin daha uzun sürebileceği ve Ether’in 2.200 doların üzerinde konsolide olmasına izin vereceği anlamına gelecek.

Teknik görünüm yükselişi işaret ediyor

Aynı zamanda, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi açık bir yükseliş görünümüne sahip. Formasyon, 12 günlük EMA 26 günlük EMA’nın üzerine çıktığında devreye girdi. Bu satın alma sinyali, piyasada daha fazla yatırımcıyı çağırıyor ve Ether’i 2.400 dolara doğru destekleyen ivmeye  ağırlık katıyor.

Ethereum Fiyat Analizi: EIP 1559 Temmuz Güncellemesi Fiyatı Etkileyecek mi?

Bir blockchain yatırım şirketi olan QR Capital, piyasa düzenleyicisi tarafından Brezilya’da Ethereum ETF’si onaylandı. Yeni ürün, QETH11 kodu altında Sao Paulo merkezli bir borsa olan B3 borsasında listelenecek. Bu, Latin Amerika’daki Ethereum ETF’si oldu ve QR Capital’in Gemini borsasında kurumsal saklamayı kullandığını görecek. Ürünü satın alan yatırımcıların özel anahtarlar konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek çünkü firma onlar adına Ether satın alacak. Ayrıca Ethereum Londra hard forku için gün sayılıyor ve sistem Ethereum EIP-1559 güncellemesini içeriyor ve güncelleme proje tarihindeki en önemli ve aynı zamanda en tartışmalı yükseltmelerden birisi olarak kabul ediliyor.EIP-1559 ile birlikte gelen ücret yakma mekanizması, ETH’yi deflasyonist bir varlığa dönüştürecek. Ancak yükseltme, gelirlerinde önemli bir düşüş yaratacağı için madenciler tarafından şiddetle karşı çıkılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku