Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi: Bitcoin İle İlgili Tek Bir Soru Sorulmadı!

76

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un CEO’su Larry Fink, son birkaç hafta içinde Bitcoin (BTC)’e olan ilginin sürekli bir düşüş gördüğünü söyledi. Fink, firmanın lider kripto para birimi için çok az yatırımcı talebi gördüğünü vurguladı. Yönetici aynı zamanda, Bitcoin’in yatırımcıların uzun vadeli yatırım ve emeklilik planlarına uymadığını da sözlerine ekledi.

‘Yatırımcı talebi açısından çok az ilgi görüyoruz’

Dijital altın ve değer deposu olarak bilinen Bitcoin son zamanlarda büyük darbe aldı. Fink, son gelişmelerle ilgili olarak şunları söyledi:

İş seyahatimin son iki haftasında Bitcoin ile  ilgili tek bir soru sorulmadı. Bitcon, emeklilik ve uzun vadeli yatırımcıların odak noktası değil. Yatırımcı talebi açısından çok az ilgi görüyoruz.

Yönetim altındaki 9 trilyon doların üzerinde varlığa sahip dünyanın en büyük varlık yöneticisi, müşteriler arasında artan talebe atıfta bulunarak Bitcoin’i savundu. Varlık yöneticisi ayrıca en büyük Bitcoin Fortune 500 şirketi Microstrategy’ye de yatırım yapmıştı. Fink, BTC fiyatının ATH’sinden yüzde 50’den fazla düşmesinin ve yatay hareket etmeye devam etmesinin, yatırımcı ilgisinde belirgin bir düşüşe yol açtığını söyledi. Bununla birlikte, BlackRock yatırımcı talebinin düştüğünü iddia etse bile, birçok finansal dev ve kurum Bitcoin ve kripto paralara yatırıma devam ediyor.

BlackRock’un Bitcoin vizyonunu ne değiştirdi?

BlackRock, geçen aya kadar Bitcoin’i enflasyona karşı dayanıklı bir değer deposu olarak nitelendirdi. Şirket, Mayıs çöküşü sırasında, BTC’nin kazançlarının yarısını yok edene kadar Bitcoin ile ilgili planlarını açıkladı. Lider kripto para birimi o zamandan beri 40 bin doları geçemedi ve yatay yönde işlem görmeye devam ediyor. BTC, birkaç toparlanmaya rağmen, kritik destek seviyelerini sağlamlaştıramadığı için son iki ayın çoğunu 35 bin doların altında geçirdi.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Dolar Seviyesini Neden Geçemiyor?
 

Yatırımcıların son satışlardan sonra daha endişeli olması nedeniyle piyasa talebi düştü. Fiyat oynaklığındaki artışa ve piyasa likiditesindeki düşüşe rağmen analistler, lider kripto para biriminin henüz ayı piyasasına girmediğini tahmin ediyor. BTC, 33 bin dolarlık zincir desteğini geri almaya çalışırken 32.718 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku