Meltem Demirörs: Kripto Para Piyasası Üzerinde Kirli Oyunlar Oynanıyor!

157

Bitcoin (BTC) üzerindeki sert yasak ve yaptırımlara dair  ‘komplo teorileri’, kripto para piyasasının önde gelen isimleri tarafından son zamanalrda sık sık dile getiriliyor. Meydana gelen son baskılardan sonra, Bitcoin ve ekosistemin geleceği konusunda endişeler ortaya çıkmaya başladı.

‘Kripto paralara yönelik saldırılar daha agresif hale gelecek’

CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirör kripto para piyasasına karşı saldırıların birkaç ay sonra daha da yoğunlaşacağını ve son zamanlarda piyasa üzerinde kirli oyunlar oynandığını iddia etti. Demirörs, yeni politikaların şimdiye kadar tanık olduklarından farklı olduklarını belirtti ve şunları ekledi:

Önümüzdeki aylarda, Bitcoin ve daha geniş kripto ekosistemine yönelik saldırılar çok daha agresif hale gelecek. Elitler ve onların yönettiği kurumlar hiperenflasyona hazırlanıyor ve tüm sisteme sahip olmak için orta sınıfı ezecekler. 21. yüzyıl feodalizmi.

Son zamanlarda regülasyonlarla ilgili sert söylemler, bir dereceye kadar, bu komplo teorilerinin doğru olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin‘e karşı artan düşmanlık konusunda elitler veya kurumları arasında olası bir çeteleşme olabileceği de söylentiler arasında. Devlet kurumlarının Bitcoin’e (BTC) savaş açmaya ve hızla yükselen bu varlığı raydan çıkarmak için nedenleri var.

Devletlere tehdit oluşturuyorlar!

Bitcoin ve diğer düzenlenmemiş, merkezi olmayan kripto paralar finansal piyasalarda devrim yaratıyor. Sonuç olarak, beklendiği gibi, bu yeni varlıklar, hükümete tehdit oluşturdu. Bu nedenle, hükümetler şüpheci ve bankalar Blockchain’den sermaye ve kâr akışını kontrol etmeye çalışıyor. Komplo teorilerinde mevcut olan gerçekleri incelemek büyük önem arz ediyor. Özellikle hükümetlerin kripto para birimini nasıl veya neden sınırlamaya, kontrol etmeye ve şişirmeye çalıştığını gösteren endekslerle ilgili.

 Bitcoin, Çin, ABD ve Musk’tan büyük darbe aldı!

Farklı devletlerin hükümet destekli kurumları, haftalar boyunca Bitcoin’e suikast düzenledi. Ortaya çıkan FUD kripto para piyasasının çakılmasına neden oldu. Çin, Bitcoin madenciliğinin kökünü kuruturken, ABD tarafında ise senatör Elizabeth Warren, kripto para karşıtı regülasyonlar için SEC’e 28 gün süre verdi. Çin Komünist partisi, kendi adına, finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasakladı. Çin, spekülatif kripto ticaretine karşı uyardı ve BTC fiyatının düşmesine nedne oldu.

Çin Kripto Para Madenciliğinin Kökünü Kurutmaya Kararlı! İşte Son Gelişme!
 

Bitcoin ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk gibi elitler tarafından da düşmanca tavırlar gördü. Yanıltıcı Twitter paylaşımları, Bitcoin üzerinde önemli bir baskı oluşturuyor. Meltem Demirör’ün haklı olarak söylediği gibi, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Bitcoin’in tehlikeleri hakkındaki haksız uyarısı gibi bazı endeksler, yatırımcıları caydırmak için fiyatı aşırı şişirme girişimlerinin olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Bitcoinist.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku