Ethereum Fiyat Analizi: EIP-1559 Güncellemesi Sihirli Değnek Görevi Görecek mi?

21

Ethereum (ETH) fiyatı son 2 haftadır güçlü bir yükseliş trendi sergiledi ancak iki çok önemli noktada reddedildikten sonra fiyat artışı hızla durdu. 4.500 dolar’a ulaştıktan sonra ETH fiyatı, kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte güçlü bir düşüş trendi içinde yer alıyor. Yatırımcılar, önümüzdeki birkaç hafta içinde Ethereum Blockchain’de yayınlanması planlanan EIP-1559 güncellemesinin ışığında hala güçlü bir yukarı yönlü fiyat artışı bekliyorlar. Bu gelişme faydalı olsa da, grafik henüz kısa vadeli fiyat hareketi için aşırı yükseliş sinyalleri vermedi.

Ethereum kritik seviyelerini geri kazanamadı

Grafiğe baktığımızda, fiyatın yaklaşık iki aydır azalan bir kanalda (kırmızı ile gösterilen) sıkışıp kaldığını görebiliriz. Trader’lar ve yatırımcılar, eşit miktarda ivme görüldüğü için kanalın her iki tarafını savundular. Fiyat son zamanlarda kanaldan çıktı, ancak daha sonra koyu siyahla gösterilen uzun vadeli trendde büyük bir ret görüldüğü için gün mumunu tekrar kapattı. Ethereum fiyatı yaklaşık 6 aydır bu eğilime saygı duyuyor ancak son birkaç haftadır önemli destek seviyelerinin geri kazanamadı.

Teknik analiz

Uzun trend çizgisinin yanı sıra, Ethereum (ETH)’un serbest kalması için boğaların kırması ve tutması gereken iki çok önemli işaret yatıyor. Bunlar 50 Günlük MA ve 2300-2430 dolar arasında büyük bir direnç bölgesi. ETH bu seviyeelrin üzerinde kalana kadar fiyat düşüş olarak kabul edilir. An itibariyle, ETH 2100 dolarlık ana desteğiyle oynuyor. Bu değerin altında bir kırılma, fiyatın 1944-1811dolar’lık ana destek bölgesine doğru yuvarlanmasına neden olacaktır. Boğalar bu bölgeyi tutamazsa, fiyat sert ve hızlı bir şekilde düşebilir.

Ethereum Fiyat Analizi: ETH 1800 Dolar Seviyesine Düşebilir!
 

Stokastik RSI’ya baktığımızda, 80’lik aşırı alım değerinin yaklaşık 5 gün üzerinde gücün düzeldiğini görebiliriz. Bu, aşağı yönlü bir düşüşten korunmak için gücün 50 değerinden sıçraması gerektiği için bir düşüş senaryosu. Göreceli güç Endeksi son zamanlarda 50 değeri civarında hafif bir çift tepe oluşumu oluşturdu ve bu da ayıların fiyatı yükseliş bölgesine girmekten koruduğunu gösteriyor. Ethereum bir süre daha yatay tönde ilerleyecek gibi bir görüntü çiziyor.

ETH gün içi seviyeleri

Fiyat: 2106 dolar

Trend: Nötr

Volatilite: Orta

Destek: 2100 dolar

Direnç: 2293 dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku