Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Dolar Seviyesini Neden Geçemiyor?

67

Bitcoin (BTC) kısa süre önce 40 bin dolar seviyesini tekrar test etti ve daha sonra 33.500 dolara geriledi. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolardan, değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Yeni bir ay başlarken, yatırımcılar BTC’nin yeni bir sayfa açacağını ve kayıplarını önemli oranda telafi edeceğini umuyor.

Büyük düşüş meydana gelebilir

Bununla birlikte, 40 bin dolara doğru toparlanma yolcluğu 37 bin dolarda durmuş gibi görünüyor. Bu seviyede birkaç engel boğalara meydan okuyor; 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve üçgenin hipotenüsü. Azalan üçgen, genellikle bir düşüş trendinin başlangıcını veya devamını işaret ettiği için oldukça düşüş eğilimi gösteren bir formasyondur. Bununla birlikte, üçgenin bir yükseliş dürtüsü ile sonuçlandığı durumlar da vardır.

Dört saatlik grafiğe kapsamlı bir baktığımızda, hipotenüsün üzerine çıkma girişimlerinin başarısız olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, özellikle Bitcoin, günü 50 SMA’nın altında kapatırsa, satış baskısı artacaktır. Azalan üçgen deseninin düşüş sinyali verdiğini anlamak önemlidir. Bu nedenle, genel yük baskısı artarsa ​​ve fiyat x ekseni desteğiyle kesilirse, lider kripto para birimi  Bitcoin 24 bin dolar’a büyük bir düşüş yaşayabilir.

Teknik analiz

Kısa vadeli düşüş görünümü, Göreceli Güç Endeksi (RSI) tarafından da doğrulandı. Bu eğilim gücü göstergesi, satıcıların alıcılara karşı kademeli olarak zemin kazandığını gösteriyor. Eğer hareket orta hattın altında aşırı satıma doğru devam ederse, Bitcoin (BTC)’in düşüş trendi ivme kazanarak yüzde 29’luk düşüşü riske atacaktı.


Öte yandan, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) yükseliş sinyali veriyor. Bu nedenle, 50 SMA’nın üzerinde tutmak veya 37 bin dolarlık engel, Bitcoin boğalarının 40 bin dolar’ın üzerindeki kazançlara odaklanmasına izin verebilir.

Bitcoin gün içi seviyeleri

Spot oranı: 36,612 $

Trend: Ayı

Oynaklık: Artıyor

Destek: 36 bin ve 33.500 dolar

Direnç: 37bin dolar ve 40 bin dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku